Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Életemben először vettem...

Életemben először vettem halat, na de hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés
Ugyan már 3 éve főzök, mások szerint elég jól, eddig csak halrúdhoz volt szerencsém, azok közül, ami vízből jön.. Vettünk fagyasztott pangasius filét fél kilót. Valami rizses körettel levő variánst keresnék, ami nem egy ördöngösség. Köszönöm előre is!
2012. aug. 29. 16:15
 1/7 intrepid ***** válasza:
47%
Bepanírozod, és megsütöd. Mit írjak még róla? De ha csak paprikás lisztbe megforgatod, és forró zsírban megsütöd azzal sem csinálsz rosszat. Azért olvasd el a többi hozzászólót is.
2012. aug. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Vágd csíkokra, keverj egy tócsni masszát, reszelhetsz bele répát is, a halat forgasd lisztbe, majd a masszába, forró zsiradékban süsd ki.
2012. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
...ne túl vékony csíkokra.
2012. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Vágd fel a hasát, tegyél bele vajkockákat, citromszeleteket, zöldfűszereket, tetejét irdald be, dörzsölj bele sót, olívaolajat, zöldfűszereket, tedd grillre.

Jamie Oliver erre esküszik, én hiszek neki. :)

2012. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pangasiusról óvatosan vedd le a jeget, ha egy kicsit kezd kiolvadni. ne várd meg míg az elolvad rajta, mert nagyon vizes lesz. vágd rántani való szeletkékre, sózd be, és hagy állni egy kicsit.

rendesen panírozd be, és rántsd ki. majonézes krumplival szoktam köríteni, nekünk nagyon ízlik.

de ezt jeges dolgot jó, ha tudod, mert egyedileg van fagyasztva , ezért a vastag jégpáncél. amúgy édesvizi hal.

ha pl egy kilósat veszel, akkor rá van írva, hogy a nettó súly 80 deka. persze, attól is függ, melyiket veszed, nem mindegyikre írják rá, hogy mennyi a valódi súlya.

az sem árt, ha a lisztezés előtt papírtörlővel egy kicsit leszikkasztod.

mexikóis rizskörettel is nagyon finom.

2012. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"vágd fel a hasát":))) hát ez nagyon édes. tudod, hogy néz ki a pangasius filé??:)
2012. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:
Ja, kérem, a suszter is mester... D))
2012. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!