Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy 30-32 cm-es, nagyon...

Egy 30-32 cm-es, nagyon vékony tésztás pizzához kb. mennyi liszt kell?

Figyelt kérdés
Édesanyám jön látogatóba és ő nagyon vékonyan szereti, de nem vagyok tisztában az arányokkal... a liszt mennyiségéből a többit kiszámolom! köszönöm előre is.
2012. aug. 23. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 pizzát szoktam sütni mindig egyszerre, mert hárman vagyunk. Szóval majd a végén oszd le hárommal:)


30 dkg liszt (bár van amikor 35 dkg-t használok), 25 gramm élesztő, 1,5 dl tej, egy kis só, 1,5 evőkanál olaj, 2 dl víz.


A 1,5 dl langyos, cukrozott tejben felfuttatom az élesztőt. Közben a liszt tetejére ráöntöm a sót, az olajat, majd erre az élesztős tejet ha már felfutott. Elkeverem, majd elkezdem hozzáönteni a langyos vizet, miközben géppel keverem. Az a lényeg h ne legyen túl kemény, de nagyon lágy sem. Középtájt vhol. Ezután megszórom kicsit a tetejét liszttel, és hagyom max 1 órát. Ha megkelt, egy nagy golyót gyúrok belőle, és 3 fele vágom. Ezután már csak nyújtani kell.


Ebből abszolút vékony tészta lesz, én sem szeretem a vastagot, hanem inkább azt, amikor szinte nincs is tészta, csak a feltét:) Ebből az adagból kijön 2 db 32 centis, és 1 db 28 centis. Bár attól függ ugye mennyire kel meg, lehet h simán adja a 3 db 32 cm-t.


Ha leosztod hárommal, arra figyelj, h a liszthez inkább adj még pluszban, mivel 1 adagnyi tészta nem tud annyira megkelni egymagában.

2012. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oh nagyon szépen köszönöm, nem is számítottam ilyen részletes válaszra:) nagyon kedves vagy!
2012. aug. 23. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:)
2012. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem állnék neki 1 db pizza készítésének. Csináld meg a hármas adagot, az kicsit normálisabb mennyiség, 10 dkg lisztből nem érdemes szerintem tésztát keleszteni. A felesleget pedig gombócokban vagy kinyújtva le lehet fagyasztani és jó lesz legközelebb!
2012. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!