Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütit sütnék de nem elég a...

Sütit sütnék de nem elég a liszt, helyettesíthetem darált keksszel? Milyen lenne az állaga?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
attól függ mennyit akarsz kiváltani vele, pl 30 dekából, ha 5 deka hiányzik úgy még oké szerintem, de felesben már tömör lenne. hiszen a keksz már feldolgozott termék.
2012. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném megsütni [link] dupla adagot,mert van 8db túlérett banánom. Liszt viszont olyan 40dkg körül van.
2012. júl. 23. 16:33
 3/8 A kérdező kommentje:
bocsi! [link]
2012. júl. 23. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen süti, ha piskótaszerű, akkor tehetsz bele liszt helyett mákot, vagy darált diót, esetleg szezámmagot is, ha van otthon valamelyik.
2012. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebbe nem tennék kekszet, inkább csinálj kisebb adagot, tegyél a többi hozzávalóból is kevesebbet.
2012. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40 deka liszthez lenne egy 24 db-os receptem, abba legalább 5 banánt elhasználhatnál. a többiből csinálj tejes turmixot.ha kéred leírom a muffot.
2012. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,igen kérem a receptet!:)))
2012. júl. 23. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké írom is a banános muffin receptet.igaz, hogy bögrés, de már lemértem, a 2,5 decis bögrével a liszt pont 40 deka.

szóval: 2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 bögre tejföl/joghurt/kefír/, 1 deci olaj, 2-3 tojás (mérettől függően) 1 csomag sütőpor, egy csapott kanál fahéj,

és villával szétnyomkodott banán, de ha van belőle darabosabb rész, az jó , ha megmarad darabnak. lehet egy kis csokit tördelve, diót, mazsolát stb is beletenni.

a muffinban az a jó, hogy mindent el lehet vele sütni.

a tojásokat, a cukorral, tejföllel, olajjal kikeverni, bele az összetört banán (nem kell péppé zúzni) a sütőporos liszt, a fahéj a csoki, mazsola stb.

sűrű nokedlitészta szerűnek kell lennie.

a kapszlikat 3/4-ig kell tölteni, tetejére is mehet egy darab banán, vagy egy negyed dióbél.

forró sütőbe tesszük, majd 5 perc múlva mérsékeljük a lángot. kb 25 percig sütjük, és villapróbával, vagy hurkapálcával ellenőrizzük, hogy átsült-e. ha nem ragacsos, akkor jó.

vizes ruhára tesszük a tepsit, és 10 percig pihentetjük. villával szépen ki lehet emelgetni a muffokat és mehet a következő adag.

könnyű, finom tészta, és nagyon ízletes, kiadós.

üdv.

2012. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!