Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora vendégseregnek tudsz...

Mekkora vendégseregnek tudsz egyedül egy 3 fogásos ebédet megcsinálni?

Figyelt kérdés

Semmilyen munka folyamathoz nincs segitséged... Irjatok kort és nemet is.

Köszi.


Anyósom szuerint béna vagyok mert nem vállatam 10 felnötett és 3 gyereket ...

36 / N


2012. aug. 16. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok: akkor voltam olyan kb. 25-26 éves. (Ma már egy kicsit több) :)))


Nem vagy béna, Kedves Kérdező!

Majd belejössz, mert valójában nem sok különbség van 2-3 főre, vagy 5-6 főre főzni. Ettől kezdve pedig nyugodtan felvállalhatod a 10-12 főre, ha van hozzá megfelelő edényed.

Arra kell vigyázni, hogy valóban olyan menüsort állíts össze, amelynek jó részét már akár előző nap meg lehet csinálni, és előre gondolatban el kell dönteni, hogy amíg ez+az fő, addig ezt+azt meg tudom csinálni, amikor valami készen van, rögtön mit teszel fel helyette a gázra stb.


Ha van egy ilyen vezérfonalad, akkor nincs "kieső időd". Ezt viszont az 1-2 főre való főzés során is lehet gyakorolni.

2012. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

25F


Én egy 10 felnőtt, 3 gyereket megoldanám. Olyan ételeket célszerű választani, ami nem igényel pepecselést, mégis ütős. Vagy ha már pepecselős, legalább sokat lehet elkészíteni belőle (lasagne, pizza, sültek, stb.) egy menetben is.

Vagy ilyenkor jön képbe a pörkölt, nokedli, gulyás, slambuc, stb. bográcsolás. Az kiadós, és nincs sok gond vele.


Persze, rántott hús kemény lenne. Egyszer csináltunk komolyabb menüt ketten, 25 emberre. Hát az elég macerás volt:)

2012. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért 10 fős főzéshez nem kell előre ütemtervet készíteni. Sokkal egyszerűbb az, mint gondolnátok.


Ha már 20-an jönnek, vagy 30-an, az már más:) De mint írtam, akkor váltani kell, és bográcsot előkapni:D

2012. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
hát,ha egyedül kell,akkor kapkodok,még ha extra konyha van is, a galuskából 200 embernek kicsit kifosztott idegileg, de akármennyi ha jó a konyha,és felkészültem.
2012. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!