Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mire használható a savó?

Mire használható a savó?

Figyelt kérdés
Készítettem túrót, van kb. 1 liter savóm. Sajnálom kiönteni. Arra gondoltam, hogy holnap csinálok vele valamilyen kelt tésztát. Szerintetek jó ötlet? Ti használtatok már savót? Mihez?

2012. aug. 6. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem csináltam még, de éppen tervezem. :)

Vannak péksütemények (kelt tészták, pékséges) amibe kifejezetten ezt tesznek. Szóval szerintem próbáld meg.

2012. aug. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, jó ötlet, sokan sütnek pl. kenyeret savóval :) De le is fagyaszthatod, eláll. Praktikusan jégkockatartóban, úgy egy-egy kockát felhasználhatsz sütéshez, valamelyik gasztroblogon olvastam. De akár turmixba is mehet, ha bírod az ízét :)
2012. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy bagelt sütök. Tej helyett teszem bele a savót. Kíváncsi vagyok, milyen lesz. Amit olvastam, csuda jó dolgokat írnak a savóról. Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem lehet mondjuk a boltban kapni. na mindegy.

Köszi a válaszokat, mentek a zöld pacsik :D

2012. aug. 6. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg tejsavóport lehet kapni, de egy vegyész azt írta a hoxán, hogy nagyon becsapós az ilyen. Szóval jobb az "eredetit" használni, mert az tuti tejsavó.
2012. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki ne öntsd, nagyon egészséges melléktermék. tényleg turmixokba is nagyon jó, savanykás ízű, de sütéshez is kitűnő alapanyag.

a nosaltyn vannak kifejezettes savós sütireceptek.

2012. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rákeresek a savós sütikre is, köszi :D
2012. aug. 6. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!