Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortazselé meddig használható?

Tortazselé meddig használható?

Figyelt kérdés

Tároló szekrény kipakolásakor találtam néhány olyan bontatlan tortazselé port, amely szavatossági idő szerint már 2010-ben lejárt.


Tudom, hogy bizonyos termékekre (cukor, só, konzervek) csak különböző törvényi előírások miatt kell ráírni egy bizonyos szavatossági időt, de valójában ennél jóval hosszabb ideig fogyasztható.


Lehetséges, hogy ez is használható lenne még?


Összetevők (ha valakinek mond valamit...):

cukor, zselésítő anyag (karragén, kálium-klorid, sűrítő anyag: szentjánoskenyér liszt, stabilizátor: trikálium-citrát).


2012. febr. 12. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kidobnám. Nem nagy érték, nem kár érte. És ez nem olyan, mint az élesztő, hogy ha nem fut fel, akkor kidobom, és kidobok vele egy kis tejet, egyebet semmit. De a zselét ha ráöntöd egy kész gyümölcstorára, akkor lehet, hogy az egész kárba megy.
2012. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
használtam már 2 éve lejárt tortazselét, semmi baja, de ha rossz érzés felhasználni, dobd ki
2012. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
semmi baja nincs, ha rossz lenne már az állagán látnád, hogy nem érdemes a tortára önteni. ha kezd összállni, vagyis dermedni semmi gond vele.én is használtam már lejárt szavidőset. nem az értéke, a használati értéke a lényeg...
2012. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 15. 01:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!