Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lazacot milyen körettel,...

Lazacot milyen körettel, elkészítéssel, mártással csináljak?

Figyelt kérdés
Receptet is írjatok lehetőleg. köszi

2012. júl. 28. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Sokfajta halat sütöttem-főztem már, lazacot még nem.

Ha kezembe akadna 1-2 közülük, ezen linken kezdenék el keresgélni.


(Elvégre az alaszkai barna-medvét mégsem kérdezhetném)

2012. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Lazac tejfölös szósszal


Hozzávalók:

4 lazacfilé

Rama margarin

bors

Szósz:

1 1/2 dl tejföl

1 dl tejszín

1 1/2 evőkanál cukor

1/2 póréhagyma felszeletelve

citrom

petrezselyem



A halat bőrével lefelé a serpenyőbe helyezzük, és 4-5 percig sütjük. Sózzuk, borsozzuk. Megfordítjuk, és a másik oldalt is 4-5 percig sütjük. A haldarabokat kivesszük a serpenyőből és melegen tartjuk. A tejfölt és a tejszínt beleöntjük a visszamaradt margarinba, és hozzáadjuk a póréhagyma karikákat. 3-4 percig lassú tűzön forraljuk. Előmelegített tányérokra öntjük a szószt, és ráhelyezzük a halat. Petrezselyemmel és citrommal díszítjük. Főtt burgonyával és uborkasalátával tálaljuk.


Ez az eredeti recept a mindmegettéről, de az egyik hozzászóló tippje alapján raktam bele sonkát és gombát. Nagyon finom és laktató.

2012. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én múlthéten csináltam,és pont az volt a kikötésem hogy ne nyomja el semmi a lazac ízét. Ezért fogtam a grillem,forrósítottam fel benne egy kis vajat majd mindkét oldalán átsütöttem a lazacot,mellé rizs meg párolt zöldség,ráöntöttem a végén a vajat amibe sült,tökéletesen finom volt,nem hiányzott belőle semmi. Ha szereted ( én pl nem), csorgathatsz rá citromlevét is,ez illik a lazachoz.
2012. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktuk, ha bőrös akkor bőrével lefelé sütni egy kis vaj vagy olaj alá, de csak egy pici és szépen megsütjük mindkét felét, aztán a köret minálunk petrezselymes krumpli, vagy krumplipüré vagy sült krumpli. A mártás meg kapor mártás, vagy petrezselyem mártás, vagy snidling mártás, vagy fokhagyma mártás, vagy sajtmártás.


Linkelek recepteket:


[link]


[link]

2012. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!