Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen jól bevált pác-receptek...

Milyen jól bevált pác-recepteket ajánlanátok? Szombaton grillezni fogunk és szeretnék többfélét kipróbálni.

Figyelt kérdés

Vennék csirke szárnyat, ehhez valami csípőset gondoltam; csirke combot és mellet, illetve tarját. Grillen és tárcsán sütnénk és ezekhez még zöldségeket is sütnénk. A húsokat szeretném holnap bepácolni, hogy fincsi és puha legyen! Légyszi írjatok tippeket ... nem sokat találtam a neten. (a családnak egyedül a mézes jellegűeket nem szeretném megcsinálni)

Köszi előre is!


2009. júl. 15. 14:40
 1/3 bibi05 ***** válasza:

Cigánypác


5 gerezd fokhagyma, 2 ek olaj, 1 ek ecet, 1 kk só, 1 kockacukor, 1 kk mustár, 1 ek ketchup, 1/2 kk őrölt feketebors.

Megtisztítom, majd átnyomom a fokhagymagerezdeket. Az összes hozzávalót jól összekeverem és sertéshúsok pácolásához használom.Szerintem a csirkéhez sem lehet rossz de mivel elég fűszeres és karaktaras, markáns ízvilágot ad a pác a húsnk én valami egyszerűbbet, lightosabbat ajánlanék mondjuk ha friss fokhagymát aprítasz kevés olajba és abban hagyod érlelődni a combokat ehhez a foghagymás páchoz jól megy más is próbáldd ki szerintem ízleni fog nekik.Sok siker a hétvégi grillezéshez. V26

2009. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bibi05 ***** válasza:
Jajj elírtam karakterest akartam de nem jött össze:)Ne ilyedj meg attól hogy ennyi más ízű és sokfajta hozzávaló kell a páchoz én sokszor csinálom és nálunk nagyon menő, mi imádjuk. Sok sikert hozzá mégegyszer ha lehet megírod majd hogy ízlett a pác a husin?:) köszi szia
2009. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen az ötletet!!! Elteszem, mert tetszik, de végülis egy gyorsabb változat mellett döntöttünk (időhiány miatt) ... tasakos grillpác :-) Ezt viszont legközelebb kipróbáljuk! Köszi mégegyszer! :-) Szép nyarat!

2009. júl. 17. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!