Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kisülhet valami finom ebből?

Kisülhet valami finom ebből?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a konyhában, de most összedobnék valamit. Abból nézelődöm, ami itthon van. Arra gondoltam, hogy egy zöldséges tésztát készítenék. Van sárgarépa, zöldborsó, zöldbab, hagyma, fokhagyma. Illetve cékla (friss), de nem tudom, hogy ez beilleszthető -e ebbe. Van még egy kis húsos szalonna, azt pirítanék hozzá. Ebből lehet valami jó finomság? Ti hogyan készítenétek el, illetve mivel turbóznátok még fel? Köszönöm a válaszokat
2012. júl. 18. 12:38
 1/3 anonim válasza:
Ha megpirítod egy kicsit a szalonnát és a zöldségeket, fűszerezd (oregano), és tegyél hozzá a végén vagy tejfölt, vagy tejszínt, vagy natúr joghurtot. Tésztával ez nagyon finom :) de én a helyedbe a céklát mellékelném. Bár ha te szereted akkor nyugodtan mehet bele az is :)
2012. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a céklát ez esetben én is mellőzném:) amúgy jó az első ötlet, én is először kis szalonnát sütnék, azon egy kis hagymát dinsztelnék, majd rá a vegyes zöldség. ízlés szerint fűszerek, só, bors, majoranna, bazsalikom... stb.

közben kifőzni a tésztát, leszűrni.

egy nagyobb tálban összekeverni a raguval, ráönteni tejfölt, amit előzőleg 1-2 tojással elkevertünk. jó szószos legyen. egy vajjal kikent jénaiba teríteni, majd megszórni reszelt sajttal. a sajt pirulásáig sütni.

én gyakran szoktam, bár csíkokra vágott csirkemellet, vagy combfilét is párolok a zöldségek előtt.

nagyon finom laktató kaja.pennével, vagy csavart tésztával szoktam, de gyakorlatilam mindegy milyen a tészta.

a céklát főzd meg, babárleveles , borsos sós vízben, tegyél bele egy fej héjas hagymát is. ha puha, szeleteld fel és sós-cukros-ecetes lébe , egy kis őrölt köménnyel megszórva hagyd kihűlni, és tedd hűtőbe.

2012. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket! A céklát inkább kihagyom, lehet felesleges is vele vesződni ilyen esetben. Megyek tejfölért és nemsokára nekilátok! Mégegyszer köszönöm! :)
2012. júl. 18. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!