Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan szoktátok a zöldborsófő...

Hogyan szoktátok a zöldborsófőzeléket elkészíteni?

Figyelt kérdés
Sokféleképpen el lehet készíteni, olvasgattam recepteket de melyik a legjobb?
2012. júl. 15. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Felteszem étel ízesítős tejes vízben, bele egy kis fej hagyma, és 3-4 fej fokhagyma, összenyomva. Ha megfőtt, tejjel, és keményítővel, vagy liszttel behabarom. Ha kész, teszek bele őrölt borsot, és apróra vágott petrezselymet.
2012. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Annyira minimális zsírt olvasztok, hogy éppen csak látszódjon a lábas alján, beledobom a megmosott borsót és az apróra vágott petrezselymet. Átforgatom, pici vizet rá, sót, gondolatnyi borsot, és földő alatt puhára párolom.

Amikor puha, a maradék vizet elsütöm róla (fedőt le), és egy fakanálnyi lisztet rászórok, gyorsan összekeverem és abban a percben hideg vízzel felöntöm. Ha gyorsan kavarod, nem fog csomós lenni. Sóval, gondolatnyi cukorral szoktam ízesíteni. Ha összeforrt kész.


Persze lehet berántani is, de akkor (szerintem) már túlságosan zsíros, olajos, nehéz kaja lesz belőle.

2012. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak a receptje nagyon tettszik! Köszönöm szépen az első válaszolónak is!
2012. júl. 15. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
A borsót felteszem főni sós-cukros vízben. Közben elkészítem a rántást,olajon 6 evőkanál lisztet aranybarnára pirítom,felengedem 1 pohár vízzel csomómentesre keverem,majd kb fél liter tejjet adok hozzá és addig főzöm míg be nem sűrűsödik. Hozzáadom a már puha borsót,és ízlés szerint még ízesítem cukorral/sóval. Végén apróra vágott petrezselymet adok hozzá és rántott párizsival tálalom:)
2012. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!