Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan értelmezzem a következő...

Hogyan értelmezzem a következő palacsintareceptet (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Találtam egy jó palacsintareceptet: [link]

És anyumat akarom meglepni vele, mire hazaér. Nem vagyok valami nagy konyhatündér, most nyáron tanulok főzni anyumtól, és gondban vagyok. Azt írja, 3/4 dl olaj kell - ez azt jelenti, hogy háromnegyed (szerintem ezt), vagy hogy 3 és 4 között? És mikor összegyúrom a tésztát, az olajat ugye nem kell belegyúrni? Tudom, hogy hülye kérdések, csak biztosra akarok menni, nehogy háromnegyed deci olajat használjak, holott mondjuk 3,5-öt kellett volna, vagy ne gyúrjam bele a tésztába (szerintem hülyeség belekeverni a tésztába...), aztán kiderül, hogy ja, kellett volna! Légyszi, válaszoljatok, anyunak igazán jó palit szeretnék csinálni!!! Köszönöm!



2012. júl. 13. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A palacsintatésztát nem gyúrod, ha összeállítod a tésztát folyós lesz, tehát nem gyúrod.

Mi robotgéppel szoktuk összedolgozni, pár perc alatt meg van, sokkal egyszerűbb így.


Az olajat is bele kell keverni a tésztába, legalábbis mi is olajos tésztát szoktunk csinálni és nagyon finom szokott lenni. És háromnegyed dl olaj kell bele, én legalábbis úgy értelmeztem.

2012. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Szia! :) megmosolyogtalak kicsit, a palacsintatésztát nem gyúrjuk - egyébként igen, bele kell keverned a tésztába az olajat, ami háromnegyed deci, tehát 75 ml. Írja is a recept, hogy csak az első palacsinta előtt kell olaj, mert utána már elegendő, ami kisül a tésztából (ezzel már azt sugallja, hogy valahonnan olaj került bele). Ügyes legyél, szorítunk neked! Majd kérünk beszámolót!

27/N

2012. júl. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Háromnegyed deciliter olaj, nincs 1 dl. Hallottam már olyat, hogy tesznek bele olajat, vagy vajat . Igazából így é sem tudom megmondani, hogy a tésztába vagy mellé kéne. A receptet küldőt kéne megkérdezni. De én bele tenném, mert szerintem nem lesz baja tőle, és nem hinném hogy kiírják a receptekhez mennyi olajban sütik. Szóval szerintem tedd bele. Próbáld ki úgy hogy az első pali alá nem teszel olajat, és ha nem ragad oda akkor továbbra is úgy sütheted,ha oda ragad akkor tegyél alá olajat én úgy szoktam hogy egy kis kávésbögrébe teszek olajat abba bele mártom a kávéskanalat és csöpögtetem nem kell sok alá mert nem jó ha túl olajos csak pár csepp. De rád bízom ,ahogy jónak látod :D
2012. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Ja és én tennék bele egy vaníliás cukrot, de te tudod ezt rád bízom . :D
2012. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Igen, bele kell kavarni 1 dl olajnak a háromnegyed részét = 0,75 dl olaj. Ez nem sok, de arra éppen elég, amire kell.

Szurkolok, majd írd meg, hogyan sikerült.

2012. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Fú, köszönöm a válaszokat! Akkor háromnegyed dl olaj, belekeverve a palitésztába... És, hát, öhm..., igen, keverni kell... :D Köszönöm a vaníliáscukros tippet is, rakok bele! Holnap csinálom meg, estére kell, hogy kész legyen. Megírom majd, hogy hogyan sikerült, kicsit izgulok... :) Köszi még egyszer mindenkinek!
2012. júl. 13. 20:56
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Még valami!

Ha valamelyik palacsinta nem sikerül, elszakad, vagy akármi "baleset" éri, azt nagyon gyorsan meg kell enni, meg ne lással senki!!!!! :)))

2012. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
:)
2012. júl. 13. 21:16
 9/19 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy ne tegyél bele túl sok cukrot, mert akkor leég. :)
2012. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Na, milyen lett? :)
2012. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!