Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Laktóz érzékenyek! Mi volt az...

Laktóz érzékenyek! Mi volt az az étel, ami legutóbb "rohamot" okozott nektek? Én ma a leveskockába szaladtam bele.

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 19:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én most várom az eredményt, hogy papíron is ki legyen mutatva a laktózérzékenységem, de orvos szerint is van egy "enyhébb, közepesebb" hajlamom rá.

Kiváltó tényező: egy natúr joghurt. Antibiotikumot szedtem és mondták, hogy jobb azt enni pár kis kupával, mint szedni valamit. Hát gondoltam jól van, még sosem ettem natúrban, hát kár volt. Úgy felpuffadtam, hogy úgy néztem ki, mint egy 9 hónapos terhes nő, mindenki meg volt ijedve. Iszonyú büdös lett a leheletem és nagyon fájt a gyomrom, majd szétrobbant. (szélgörcs érdekes mód nem volt erősen) Mikor elmentem wc-re (inkább rohantam :D), akkor pedig gyönyörű hófehéren jött ki az egész belőlem, meg is ijedtem, hogy ez mi, emésztetlen volt.

De régóta gyanakodtam, mivel a tejet sem bírom, hányok tőle, kakaót sem ihatok. Viszont én enyhébben vagyok érzékeny, csak a tej/kefir/túró/joghurt okoz brutális dolgokat, amiben elenyésző a tej, laktóz attól semmi bajom, keményebb sajttól szintén nincs.

2012. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nekem 8 hónapig nem jöttek rá mi ez. Olyan rosszul voltam állandóan. Délben mindig ettem egy turosbatyut hogy megvigasztaljam magam, és kezdődött előröl a roham. De nem gondolt rá senki, hogy pont a turó okozza. Kezeltek refluxra, tükröztek mindenhonnan stb.
2012. jún. 26. 19:43
 13/18 anonim ***** válasza:
Én már kb. 3 éve szenvedhettem ebben, minden mással kezeltek, még pszichiátriai gondokkal is! Aztán egy ismerősöm mondta, hogy ez a betegsége. Végiggondoltam, és rájöttem az összefüggésekre. Most egész jól vagyok.
2012. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De jó, hogy ennyire toppon van az orvostudomány. :S

Én még kicsi koromban észleltem, hogyha tejet iszok, akkor gond van. Kefirt, túrós dolgokat meg annyira nem szerettem, hogy sokat egyek. A betegség ismerete nélkül elkezdtem kerülni a tejes dolgokat, így szinte nem is volt semmi bajom. De most éppen felnőtten úgy döntöttem, hogy mivel még mindig rossz reakciót vált ki belőlem a "tiszta" tejtermék, így elmentem az orvoshoz, hogy szerintem laktóz érzékeny vagyok, teszteljenek le rá.

További szép estét és figyeljetek mit esztek! :)

2012. jún. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam. Miért nem látszik?
2012. jún. 27. 06:38
 16/18 A kérdező kommentje:

Eltünt a Gyulai májas!

Megint egy veszteség a laktózosoknak. Nem tudjátok, hogy kávétejszin van-e laktózmentes? És egy jó hir. Állitólag a Spár saját termékes levelestésztája nem tartalmaz tejet!!!.

2013. febr. 12. 14:59
 17/18 anonim válasza:
Pont a leveskocka volt a gondom nekem is legutóbb. Anyám tett a húslevesbe, de persze nem mondta, elég rosszul is voltam tőle. Sajnos igaz a zéró tolerancia, én ráadásul lisztérzékeny is vagyok. Mindig magamnak főzök, és elég jó kajákat. Menj a piacra, ott veszel a hentesnél húst és csinálj egy jó pörköltöt vagy csak megsütöd olajon serpenyőben. Én ízfokozásnak húsos füstölt szalonnát használok, ha zsírjára sült, kiveszem a pörcöket, majd ebben pirítom a többi húst, ha kész minden, vissza a pörc a végén. A sajtra külön felhívnám a figyelmet, hogy ez se tesz jót, pedig korábban azt hittem, ez kivétel, mivel annyira át van alakítva....de nem. Semmilyen sajt, se leveskocka, se más tejtermék nem fogyasztható, zéró tolerancia.
2013. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Még az előző vagyok. Egy jó story régebbről. A Mammut bevásárlóközpontban ittam capucciót, és 1 dl! tej volt benne. Kb. 10 perc után begörcsöltem és rohantam a wc-re, alig tudtam elérni, szerencse, közel volt és szabad. Ott fostam ki magam, de úgy, hogy totál kipucolt, ahhoz tudnám hasonlítani, mikor egy egész doboz hashajtót beszedsz, ami kb. 20 db. Még a levegő is kijött belőlem, de úgy, egy hónapig még fingani se tudtam.

Azóta szigorúan betartom: zéró tolerancia.

Igen, és igaz, a nagyon erős haspuffadás volt egy kis dobozos sima joghurttól is, valóban és is úgy néztem ki, mint egy terhes nő, a nadrágom is alig bírtam begombolni tőle. Fájó, feszülő érzés is volt a belekben.

2013. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!