Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tegyem bele a gyümölcsl...

Hogyan tegyem bele a gyümölcslevesbe a tejszínt anélkül, hogy darabokba állna össze?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Várd meg, amíg kihűl, és akkor keverd bele.
2012. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kiöntjük a tejszínt egy tálkába,majd ha kell egy kis vízzel felhígítjuk.

Habverővel folyamatosan simára keverjük,majd hozzákeverjük a sűrítő anyagokat(pl kukoricakeményítő,puding por),mikor az egészet simára és csomómentesre kevertük,lassan csurgatva beleöntjük a levesbe.

És a levest is kavargatjuk,de azt már fakanállal.

2012. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
én a levesből kiveszek egy pár decit,azzal keverem ki habverővel a tejszínt és a tojássárgáját (nem szeretem liszttel sűríteni). majd visszaöntöm a levesbe
2012. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Én is az utolsó válaszoló szerint készítem. A tejszínt a kivett levesből apránként adagolva kikeverem csomómentesre a tejszínnel ( hőkiegyenlítés) és úgy öntöm vissza a levesbe, persze nagyon lassan mocorogjon az a leves.

közben is kevergetni kell.

2012. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*tejszínt a tejszínnel...:) bocs a szóismétlésért.
2012. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, a múltkor túl hideg volt, amikor beleöntöttem a forró levesbe. Idáig azon gondolkoztam, hogy felmelegítem a tejszínt, és úgy öntöm bele, hogy ne legyen hőkülönbség :D
2012. jún. 2. 18:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt nem szabad soha, ahogy a múltkor csináltad.De soha nincs késő rájönni a megoldásra.

A hőkiegyenlítés nagyon fontos momentuma a főzésnek, előbb utóbb magad is megtanulod, megtapasztalod.

Sok sikert a további főzőcskézéshez!

2012. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már elég régóta főzőcskézek, úgy 6 éve, de a gyümölcsleves pont kimaradt a sorból, azt nemrég kezdtem el csinálni.. :) köszönöm!
2012. jún. 2. 19:07
 9/11 A kérdező kommentje:
Na, végül úgy csináltam, h felmelegítettem a tejszínt, és hozzáöntöttem 2 merőkanálnyi levest, és ezt összeturmixoltam, és úgy öntöttem a leveshez :D és nem lett darabos, nagyon fincsi lett, jó hideg lesz a mai ebédhez :)
2012. jún. 3. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, hogy visszajeleztél.

Szívből örülök, hogy sikerült:))

2012. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!