Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Borsó levest hogyan csináljam...

Borsó levest hogyan csináljam ha nem teszek bele húst?

Figyelt kérdés
egyszer főztem eddig borsólevest de akkor tettem bele csirkenyakat. most nem szeretnék, de akkor hogyan csináljam?
2012. máj. 28. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

ez az eredeti recept és nagyon finom:

[link]

2012. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Karikára vágom a zöldséget. és egy kis zsiradékban megpárolom. Felöntöm vízzel, befűszerezem, teszek bele egy kis cukrot is, és 1 kisebb fej vöröshagymát. Ha félig megfőtt a zöldség, mehet bele a zöldborsó. Amint megfőtt a leves, egy vékony rántással berántom, és vajgaluskát szaggatok bele. Tálaláskor megszórom apróra vágott petrezselyemmel
2012. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pici zsíron (olajon) nagyon apróra vágott vöröshagymát dinsztelj, abba forgasd át a karikára szelt répát-gyökeret és a borsót, majd kevés vízzel födő alatt párold puhára. Ha felengedted, sót, kevés őrölt borsot is szoktam, és az apróra vágott petrezselymet, majd aprószemű tésztát (szilvamag, vagy eperlevél) főzök bele. Édesanyám mindig csipetkét készített, azt főzte bele. (Ez a sós változat)


Édesen:

pici zsíron (olajon) a borsót és a zöldségeket födő alatt megpárolom, majd kevés liszttel megszórom, felengedem, bele az apróra vágott peterezselymet, pici sót és cukrot. Ha fellforrt, imádom!

2012. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi! fellforrt = felforrt
2012. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én is a leszórásos módszerrel készítem. kevés zsíron kisfej hagymát párolok, ezeken előbb az aprított zöldségeket, majd a borsót is átpárolom. sózom, egy gerezd préselt fokhagymát nyomok rá. leszórom 1-2 főzőkanál liszttel egy kis pirospaprikával és, ha van csont,-vagy húslevem, azzal öntöm föl. ha nincs, akkor apránként hidegvízzel,hogy a lisztes cucc szépen elegyedjen vele.

ha felforrt csendesen és meg is főtt a zöldségféle,kézitarhonyát vagy, ha van időm csipetkét szaggatni, azt teszek bele.egy kicsi cukor is kerül bele, attól függően mennyire édes a borsó.de egy csöpp cukor mindenképpen kiemeli az ízeket.

tetejére frissen vágott petrezselyem.

2012. máj. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy másik recept, ahogy én készítem. A borsót és a karikára vágott sárgarépát kevés olajon megpárolom, majd megcukrozom, megsózom, párolom picit még ezekkel és utána megszórom liszttel. Amíg a liszt kicsit megsül, addig tovább hagyom, majd felöntöm vízzel. Mikor majdnem kész, teszek bele csipetkét és miután megfőtt, elzárom alatta a gázt és akkor teszek bele összevágott petrezselymet. Mi így szeretjük :)
2012. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, szinte ugyanúgy készítjük ezek szerint a 6-ossal.
2012. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!