Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy csomó télire eltett...

Van egy csomó télire eltett zöldbabom és tököm üvegben. Mit lehetne belőlük főzni?

Figyelt kérdés
Az alap dolgok,mint pl. a zöldbableves,főzelék, rakott zöldbab és a tökfőzelék kezdenek unalmassá válni...Van valakinek valamilyen ötlete?Előre is köszi:)
2012. máj. 10. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Rakott zöldbab, szerintem a tököt is lehet rakottasan, bár én még nem próbáltam.Zöldbab saláta, kapros tartárral (az nagyon finom)
2012. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, most olvasom hogy a rakott zöldbab az uncsi...bocs:) A zöldbabot egyébként rengeteg kajába fel tudod használni, egy egyszerű zöldséglevesbe egy marékkal beledobsz, vagy csirkemell szeletek elősütve, a visszamard olajon hagyma és zöldbab, rá tejföl, és esetleg kapor, vissza a husit, egyet rottyan és kész a rizshez, vagy a tésztához a finom kaja.Nekem mindig van fagyasztott zöldbab a fagyóban ilyen kajákhoz mert imádjuk.Most is...sajnos nem házilag eltett.:)
2012. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A zöldbabot "palócleves" formájában szinte kizabáltam a fagyóból. Keress rá, nekem úgy nagyon ízlett.


A tököt, ha leszűröd (valamelyik nap olvastam itt) valaki fasírozottnak gyúrta össze főtt és nyers tojással, zsemlemorzsával, fűszerekkel. Ezt a variációt még nem próbáltam, de majd a nyáron, attól függetlenül, hogy nem vagyok vega.

2012. máj. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a zöldbabból is lehet fasírtot, ugyanúgy, mint a tökből.

ne legyen nagyon vizes, ezért jól le kell csöpögtetni mindkettőt. áztatott zsömlével, tojással, reszelt hagymával, fokhagymával, fűszerekkel (só, bors, majoranna őrölt kömény,tárkony, kapor.... ízlés szerint.) egy kis pirospaprikával is lehet színezni.

ha lágy lenne prézlivel lehet korrigálni.

lapos pogácsákat formázunk, prézlibe forgatjuk és forró zsiradékban megsütjük.

rizzsel, krumplipürével esetleg valami tejfölös szósszal

még meglocsolva nagyon finom.

a paradicsommártás is megy hozzá.

2012. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a zöldbabpörkölt is nagyon finom, akár nokedlivel, akár valamilyen tésztával, rizzsel.

vagy a temesvári sertésszelet is zöldbabos.

2012. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi nem szeretjük a zöldbabot, de van...

Kapros, sós vízben puhára főzöm, ledarálom, teszek hozzá darált húst és fűszerezem, mint a fasírtot. Kenyér helyett zabpelyhet teszek bele. Tepsibe egyengetem, leöntöm tojásos tejföllel (sajt sem rontja el:D)

És pirosra sütöm.

2012. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!