Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finom, olcsó ételt...

Milyen finom, olcsó ételt készíthetek egy fél csirkéből?

Figyelt kérdés

Kezdő 'háziasszony' vagyok, most úgy alakult, hogy kaptam egy fél csirkét, ami a hűtőben vár arra, hogy ma elkészítsem.

Milyen receptet ajánlanátok, ami finom és olcsó? (Egytálételre gondoltam)

Nézegettem recepteket, de szinte mindhez csak csirkemell kell és kicsit tanácstalan vagyok, olyan szinten pedig még nem állok, hogy magamtól összedobjak valamit.

Előre is köszönöm a tippeket!



2012. máj. 1. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mézes mustáros csirke
2012. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már késő a válaszom, azért ideírom. Csírkepörköltet biztosan tudsz belőle készíteni.Vöröshagymát dinsztelsz zsiradékon, megszórod pirospaprikával, elkevered,rádobod a darabokra vágott csírkét, a combot is vágd ketté, a mellet is lehet több darabba, szárnyat, hátát külön, így forgasd át a hagymás , paprikás zsíron, utána felönteni, forrás után takarékon párolni, kb. 40 percig. Egy zöldpaprika egy paradocsom szeletelve mehet bele, ha van. Köret lehet tészta, galuska, de akár főzelék is.
2012. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A csirkepörkölt nagyon jó lesz belőle. Esetleg, ha nem akarsz a hozzávaló körettel (tészta, galuska) külön bajlódni, akkor egy néhány szem krumplit pucolj meg, és amikor a csirke félfövésben van, hasábra szelve rakd bele a pörköltbe, és összefőzöd. Úgy is finom lesz.


Különösen, ha ebből a kevés husiból nem sikerül igazán szaftos pörit, tehát kicsit híg lett a leve, a belefőzött krumpli segít rajta!

2012. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csirke ragu /becsinált/ is fincsi! Egyszerű is.
2012. máj. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egész csirkét szoktak són megsütni, gondolom a fél csirke is jó. Egy kg sót teríts szét egy tepsiben ,fektesd rá a csirkét, persze úgy,hogy a mellcsontja, ne a hús legyen lefelé. Nagyon finom, kicsit olyan mint a grillcsirke. Nem lesz sós, nem kell tőle félni. Ez azt hiszem valóban olcsó, bár nem egytálétel.De egy rizsköretet nem tart sokáig megcsinálni hozzá.
2012. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már elkezdtem csinálni a mézes mustáros csirkét.
2012. máj. 1. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Legközelebbi alkalomra ;)

[link]

2012. máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
juhjjjjj tényleg mézesmustárosat csinálsz? jujjj még sosem csinálta meg senki az én ajánlásomat ezen az oldalon, pedig mennyit próbálkoztam már!nyááháá*.*
2012. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jujjjj, már elfelejtettük, írd le újra, ha nem sajnálod rá az időt. receptek jönnek, mennek, nem árt felfrissíteni ismereteinket:))de tényleg ird, le:)
2012. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8. válaszoló!

Ez naggyonnnn aranyos volt!!!:DDD

A receptet egyébként én is szeretném elkérni, mert elmondtam a férjemnek, hogy milyen aranyosan örültél, hogy a te receptedet készíti a kérdező, de őt inkább a mézes-mustáros csirke érdekelte jobban:), le is adta rá a rendelést:)

2012. máj. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!