Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel kenjem meg a pite...

Mivel kenjem meg a pite tetejét, hogy szép pirosra sült legyen?

Figyelt kérdés
Egyszer próbáltam a kinyomkodott, visszamaradt főtt lével, akkor nagyon kemény lett(gondolom a cukor miatt), máskor meg egész tojással, akkor pedig bőrös lett. Mivel kenjem? Tejjel, vagy valamilyen zsiradékkal?
2012. ápr. 27. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is egész tojással szoktam, teljesen felverem, és egy kis vizet is rakok hozzá. Úgy vékonyabb rétegben lehet rákenni, és nem lesz rajta +rántotta" :)


Tejet még nem hallottam, de olyat már igen, hogy tojás, víz porcukor, meg olyat is hogy tojás olaj porcukor, meg úgy is láttam már, hogy csak tojásfehérje.

Amúgy a kemény teteje engem nem zavarna, jó az, ha roppanós.:)

2012. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvasztott zsírral, vagy olvasztott vajjal és akkor szép lesz!

Én a vajra esküszöm, a Nagyim mindig zsírt használt.

2012. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én a pite tésztájéból kimaradt 1 tojásfehérjét (mert, ugye csak a sárgája kell bele) egy csapott kanál tejföllel, egy csapott kanál porcukorral jól felverem,(villával) olyan lesz, mint a tejföl, és ecsettel rákenem a tésztára, akár két rétegben is, vagyis ameddig tart.

mindig szép piros réteg lesz a pl az almáspite tetején.

2012. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég vegyeske, de azt hiszem, hogy szépen-lassan mindegyiket ki fogom próbálni. De, hogy vizet keverjek a tojáshoz, az szimpinek tűnik. Egyszerű, és lehet tényleg a tojás vastagsággal volt a baj. köszönöm!
2012. ápr. 27. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
ebből is látszik, hogy sokan sokféleképpen csinálunk valamit. a tejjel, vízzel való átkenés sem ritka. gondolj bele,hogy a kenyeret is csak vizes kefével húzzák át a pékek, mégis , milyen szép piros, ropogós:))
2012. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül is, van benne valami:)
2012. ápr. 27. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!