Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A nyitrai finom falatokat...

A nyitrai finom falatokat hogyan készítik a közkonyhákon?

Figyelt kérdés
Kisfiam bölcsis és ételallergiás, és a közétkeztetést végző magánszemély nem vállalta az étkeztetését, ezért én főzök neki (hivatalos engedéllyel). A bölcsitől az volt a kérés, hogy lehetőleg ugyanazokat főzzem, mint amit a többi gyerek is eszik. De kizártnak tartom, hogy a krumplis masszával szórakoznak a konyhán. Szerintetek hogyan készítik? Hogyan néz ki a Nyitrai finom falatok menzai változata?
2012. ápr. 22. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
úgy csinálják, mint a párizsiasan elkészített húst, csak egy kis krumplit reszelnek bele a tojásba.
2012. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

simán nyers reszelt krumpliból hígabb macokot (tócsnit) készítenek és abba mártják a lisztezett hússzeleteket, majd forró zsiradékban kisütik. lehet, hogy a bölcsiben vékony csíkokra vágják a húst és azokat a falatkákat sütik a ki a krumplis masszával.

persze minden attól függ, mire allergiás a kicsi.

érdekes álláspont a bölcsöde részéről, ugyanaz legyen, de mégse...

2012. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tej- és tojásallergiás a kisfiam. Nekem a főzéssel nem lenne problémám, már belerázódtam 1,5 év alatt, de pl. a héten is 6 napból 4-szer nem az volt az ebéd, mint a kiadott étlapon. Így azért baromi nehéz ugyanazt főzni. Ja, és nem az én kisfiam nézi ki a másik tányérjából, mert ő tudja, hogy bocis kajákat és tojást nem ehet, hanem az ő tányérjából eszegetnek az asztalszomszédok.:-)

Azt meg mondanom sem kell, hogy így is elég költséges a család élelmezése (mind ugyanazt esszük, mint a gyerek, kétfelé már nem futja), és másfél adagot kell vinnem neki, hogy az ételmintát is ki tudják venni belőle.

2012. ápr. 22. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem lehet könnyű Neked. Én magam vagyok laktózos l éve, de megőrülök tőle. Szerencsére a Párom nem válogat, és megeszi a laktózmentes dolgaimat. Nem könnyü. Még nyaralni sem nagyon tudunk menni, hacsak nem önellátó a szálloda. Én a felső receptet borzacskának ismerem.
2012. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te szegény ....

1 az ételmintát nem értem.

2 azt sem, hogy miért engedik, hogy más gyerek megegye a tiédet.


1 gondolom megállapodtatok írásban, tehát a te gyerekedért te felelsz, nem fogo a bölcsin számon kérni, ha kajától beteg lesz (nyilván feltétel, hogy ismerje a "bocis" kajákat, és a nevelők se adjanak neki mást.


2 azért nem kéne téged felelősséggel terhelni, hogy más gyerek egészségére vigyázz, mert megeszi a gyereked kajáját.

Ne engedjék, és kész.

2012. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az Állategészségügyhöz tartozik ez a dolog, minden bekerülő ételből kell ételmintát eltenniük, ezt érthető is, csak így viszonylag sok kaja megy pocsékba, mert pont eltalálni nem tudom, mennyit fog enni, elhozni meg nem lehet a maradékot, ugyanúgy kell kezelni, mint a többi ételmaradékot. A HACC szabályzat a mérvadó, annyira nem volt bonyolult az ügyintézés, mint gondoltam, de ez majd az első ellenőrzés után dől el.
2012. ápr. 24. 14:28
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos, a következő volt a Nyitrai finom falatok:


Híg paprikáskrumpli hússal, tejföllel behabarva.


Ezt sose találtam volna el, úgyhogy a fiam ma sem olyat evett, mint a többi gyerek. :-)

2012. ápr. 24. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!