Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű finom tojáskrém recept?

Egyszerű finom tojáskrém recept?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartható el hűtőben?

2012. ápr. 18. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

keményre főzöm a tojást. hidegvízben jhagyom kihűlni. megpucolva villával összetöröm, sózom , borsozom, egy kis mustárt, majonézt teszek bele, hogy finom pikáns legyen.

ha százarnak tűnik, egy kis tejföllel lazítom.

kb három napig tart nálunk egy adag, addig nincs semmi baja.

esetleg egy kis reszelt hagyma, vagy snidling is mehet bele, ízlés szerint.

2012. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

UI: általában 5 tojásból szoktam, és hagymával finomabb:)

előző.

2012. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a pici mustár, majonéz mit jelent? Még sose csináltam, de a párom szereti,meg van 10db tojásom, amit inkább megcsinálnék mielőtt megromlik.
2012. ápr. 18. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:

érzésre, teszel először egy evőkanálnyit, aztán kóstolsz. ha kell teszel még eggyel, vagy többet, vagy kevesebbet.

az 5 tojáshoz kb 3 ek. kanállal kell mindegyikből, de ez abszulút szájíz kérdése.

egy kicsi hagymát szoktam belereszelni, vagy egy csokor snidlinget belevágni, persze, ha éppen van az ablakban.

tejfölből is csak annyit, ha kell krémesebb legyen.

sikerülni fog, higgy benne, és sok sikert:)

2012. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2012. ápr. 18. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki nagyon szereti a tojáskrémet, 9 tojásból csinálom, a sárgáját külön összetöröm villával és adok hozzá teavajat és kb egy nagy doboz tejföl háromnegyedét, ha folyékonyabban szereti valaki, az egészet. Mustárt teszek bele dögivel, borsot, sót és kb 3 kisebb vagy 2 nagyobb fej lila hagymát. Isteni lesz egy lightosabb ebédnek simán megfelel és baromi gyorsan elkészül.
2012. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csináltam és nagyon jó lett, köszönöm a segítséget:))
2012. ápr. 19. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!