Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukám ültetett egy metélő...

Anyukám ültetett egy metélő fokhagymát egy kis cserépbe de nem akar kikelni. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

AQnyukámmal panelban lakunk de nagyon szeretne egy kiskertet.Kis cserepkeben tart kint az erkélyen kb.10 db cserepet bennük különböző fűszernövényekkel és egyebekkel.

Mindegyik el kezdett kinőni,csírázni de a metélő fokhagyma nem! Rendszeresen locsoljuk,ápoljuk MÉG BESZÉLÜNK IS HOZZÁ XD , de nem akar kinőni! Mit tegyünk? Nincs valami kényessége ennek a növénynek? Előre is köszi



2012. ápr. 17. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Cserépbe nem fog kikelni. Nekünk se kelt ki.
2012. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy honlap azt írja ez különösen jól termeszthető cserépben :/ de köszi mindkettőtöknek :D
2012. ápr. 17. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Metélő fokhagyma? Az két külön fogalom: metélőhagyma és fokhagyma. Bár lehet, hogy tévedek.
2012. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom vetette (magról) és nem ültette! Mint minden hagymaféle, a snidling (ez a másik neve a metélőhagymának) is csak 3-4 hét múlva kezd el kibújni. Ha beszéltek hozzá, az lehet, hogy egy napot rövidít!
2012. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A metélő hagymatól(snidling) a metélő fokhagyma nem csak az izében különbözik,a levele húsosabb és nem kerek kereszt metszetű hanem kicsit lapos. A snidling tavasszal virágzik,nyár elejen, a metélő fokhagyma augusztus - szeptember és nem lila hanem szép fehér virágokat hoz. Megéri kisérletezni vele. Én kertben termesztem de a cserepekben is kikelt .
2012. szept. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! amikor én ültettem cserépbe nekem sem akart kikelni, de aztán kicsit megöntöztem, lefedtem a cserép tetejét kissé megszurkált folpackkal és voilá kihajtott :D
2015. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!