Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ebédről megmaradt krumplipüréb...

Ebédről megmaradt krumplipüréből mit csinálhatnék gyorsan vacsorára? Ötletek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőle laskát, keverj bele annyi lisztet, hogy nyujtható állagú legyen. Lisztezett deszkán egy egy maréknyit nyujts ki vékonyra és süsd meg mindkét oldalát teflonban egy pici olajon. Ezt aztán lehet turbózni sajttal tejföllel, kecsöppel. De van aki édesen lekvárral eszi.
2012. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Így ahogy van, 1 tojás hozzá + liszt, összegyúrod: jó mákos (prézlis) núdlinak, vagy kinyújtod és kiszaggatva kisütöd lángosnak

2. Rádobod egy kis dinsztelt hagymára (bors), kifőzöl egy kis száraztésztát = krumplis tészta

2012. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél hozzá lisztet, majd az így kapott inkább lágy mint kemény masszát forgasd bele sok-sok pirospaprikás piritott hagymába. A már beforgatott golyókat tedd hőálló tálba, majd a sütőbe,hogy jól összesüljön a krumpli a hagymával. Tejföllel, borssal a legfinomabb.
2012. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
lángost, vagy shepherd's pie-t
2012. márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húha! Köszi-köszi! Már választani se tudok, egyik jobban hangzik mint a másik! :)
2012. márc. 14. 17:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Krokettet!:)kecsappal, vagy valami szósszal, pl gomba, isteni.
2012. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Majd írd meg mi lett!

(A 3.-as verzióját kipróbálom, sztem fincsi!)

2012. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy mixet csináltam végül: a 3. válaszoló hozzávalóiból, de nem hagymás, paprikás zsírban sütöttem tálban, hanem morzsába forgattam kis gombócokat és olajban sütöttem ki, nagyon fincsi lett! :))
2012. márc. 15. 20:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, nem csak lisztet tettem hozzá, hanem tojást borsot és fokhagymát is. Szóval nagyon mix lett, ez az én verzióm.
2012. márc. 15. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!