Hogy jövök ki jobban, ha készen veszem a zsemlemorzsát, vagy ha magam csinálom?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Ezt komolyan kérdezed?
Ha igen, akkor a második variáció.
Ha akarod megindoklom.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
kiszámolhatod, egy zsemle kb 4 deka, 10 zsemléből max 40 deka morzsád lesz. attól fögg mennyibe került a zsemle.ha csak 8 ft volt pl tescoban, akkor 80 ft 40 deka kész cucc, és még dolgoztál is vele, mej jó nagy kosz is lesz.
én az aldiban veszek 240,-ért egy kiló kiváló minőségű morzsát.
valaha én is gyűjtögettem, ledaráltam minden kenyérmaradékot, péksüteményt, de rájöttem nem éri meg még maradékokból sem. plusz egyszer megszálltak a molyok, alig tudtam kiirtani őket..:)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Számolni kell, az biztos!
A kenyérmorzsa, amit vettem 1/2 kg = 235.- Ft, akkor egy kg = 470.- Ft. A kenyérből 1 kg. (attól függ, milyen és hol veszed) kb. 300.- Ft.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Van egy olyan gyanúm, hogy az olyan maradékokból, amit amúgy is kidobnál, olcsóbb megtartani, megszárítani és ledarálni.
De vannak háztartások, például a miénk, ahol jó ha kéthavonta kell zsemlemorzsa. Nekünk semmi hátrányunk nincs belőle, ha olyankor veszünk egy fél kilós kiszerelést.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Én házilag szoktam csinálni,de csak azért,mert nálunk elég sok kenyér megmarad általában.Akkor már inkább ledarálom,mint,hogy kidobjam.
Ha külön erre a célra vennél kenyeret,nem tudom,hogy mennyire lenne gazdaságos!
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Azt azért figyelembe kéne venni, hogy zsemlemorzsát nem friss kenyérből szokás csinálni, hanem az összegyűjtött száraz, kidobásra ítéltből, aminek az értéke így 0 Ft.
A mérleg másik serpenyőjében ott a velejáró munka, némi takarítanivalóval.
Így kéne mérlegelni.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!