Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menyi piskóta tekercs kell...

Menyi piskóta tekercs kell egy 21cm-es torta forma duplán kirakásához? SOS

Figyelt kérdés

Szóval tortát sütök ma ami a következő rétegekből áll:

piskóta lap

túró

p tekercs

puding

p tekercs


A tekercset gáztespsiben sütöm.A 2 réteghez elég egy rúd, vagy kell kettő?

Illetve még az lenne a kérdésem hogy van egy sütis recept könyvem, abba 2 féle piskóta tekercs van és eltér egymástól a 2 tészta, melyiket használjam?

1. 4tojás, 10dkg cukor, 2cs vanillia puding, fél cs sütőpor


2. 4 tojás, 5dkg porcukor, 1cs vanilliás cukor, 5dkg liszt ,1cs vanillia puding, 1ek forró víz, pici sütőpor


Elkészítésben ugyan azok sárgája cukorral majd a szárazokkal kikever, fehérje habbá majd össze.

A másodiknál a forró vizet a sárgájához kell keverni.


2012. márc. 7. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1 piskótatekercs bőven elég, simán ki tudod rakni a tortaformát vele 2-szer.


A piskótatekercset én viszont soha nem sütöttem vaniliás pudinggal, úgyhogy nem tudok választani a kettő közül.


Én így készítem:

4 tojássárgáját 4 dkg cukorral és kevés vízzel ki kell keverni.


4 tojásfehérje 4 dkg cukorral felverni.


10 dkg liszt, 1 kk. sütőporral kikeverni és ezeket lazán összekeverni.


Sütőlemezen, sütőpapíron sütni. Ha kisült akkor a tészta tetejét le kell lisztezni és átfordítani.


Ha kihűlt akkor megkenni lekvárral és feltekerni.

2012. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Tetszik a recept, köszi, azzal fogom csinálni :)

2012. márc. 7. 09:56
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm még egyszer a receptet, nagyon finom és jól sikerült tekercs lett belőle.

Nem lett volna előle elég az 1 tekercs, de mégül átvariáltam a tortát még mielött neki álltam és így nem is kellet 2 sor, csak 1. :)

2012. márc. 7. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!