Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit süssek 14 darab lefagyaszt...

Mit süssek 14 darab lefagyasztott tojásfehérjéből?

Figyelt kérdés

Már jó pár hónapja gyűjtögetem őket egy műanyag edényben. Ideje lenne felhasználni...

Nem HABCSÓKRA gondoltam!!!



2012. febr. 15. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Pavlova tortát!! (net)
2012. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg madártej?

Igaz, azt nem sütjük, hanem főzzük. :))

2012. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyenből süssél 3 darabot, és hívd át a barátokat:

[link]

2012. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszterházy torta

[link]


Én ezt szoktam csinálni, csak kicsit másképp, mint a receptben.

A tészta ugyanaz, de én egyben keverem ki az egészet, és 2 nagy sütőbe rakható tepsin sütöm ki elterítve, utána vágom 6 lapra, és úgy töltöm.


A krémet meg úgy csinálom, hogy csinálok egy saját készítésű vaníliás pudingot, és abba teszek 10 dkg vajat.

A puding:

- 0,5 l tej

- 2 db egész tojás

- liszt (kb. 1-2 fakanállal)

- 1 vaníliás cukor

- cukor (kóstolgatni kell)

- 10 dkg vaj


A tejet fel kell főzni, mikor már forró, de még nem forr, beleütni a 2 tojást, kicsit felverve, habverővel folyamatosan kevergetni kell!

Utána hozzáadni a lisztet, a vaníliás cukrot, és a cukrot, közben folyamatosan csomómentesre keverni, a hőfokot lejjebb kell ilyenkor már venni, nehogy odaégjen.

Lassú tűzön puding állagúra kell főzni, hagyni kell kihűlni, ahogy hűl, még sűrűbb lesz kicsit.


Ha kihűlt a tészta, és a krém is, egyenként meg kell kenni a lapokat a krémmel, habkártyával elegyengetni, és 1-2 éjszakát hűtőben lefedve pihentetni.

2012. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
fehér püspökkenyeret süss, nem nehéz, én gyerekként azt sütöttem többször is a felgyűlt tojásfehérjékből...
2012. febr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sült tojásfehérjét!!! :-)
2023. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!