Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a logikusabb? Munka...

Melyik a logikusabb? Munka után rögtön főzni vagy kicsit később másnapra előre?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal összevesztünk a kérdésen. Mire hazaér a munkából 2 óra után kezd el főzni, így ebéd 4-5 óra körül van. Azt tanácsoltam neki, hogy inkább kezdjen el 4-5 körül főzni másnapra előre, mert neki sem kell kapkodnia, de a család is tudna emberi időben ebédelni. Erre azt mondta, hogy egy olyan embert nem ismer aki ezt csinálja és hogy ez kivitelezhetetlen, baromság.


Szerintetek?


2012. jan. 6. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mondtál hülyeséget. Van amikor én is igy csinálom. Olyan is van,hogy 2 napra főzök..
2012. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem pedig ez az ő dolga. Nektek sem lesz bajotok attól, ha 4-5 körül esztek. Egyébként pedig miért nem segít a család a főzésben? Zöldségtisztítást, darabolást, a hús előkészítését, esetleg elősütését ti is megcsinálhatnátok, mielőtt anyuka hazaér, és akkor neki már csak össze kéne dobni a hozzávalókat, és hamarabb lenne ebéd.

Szóval szerintem ezen nem érdemes veszekedni.

2012. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól gondolod, ha másnapra főzne, neki is kényelmesebb lenne. nem kellene kapkodnia.együtt is ebédelhetnétek, amikor hazaér, utána pihizne egy kicsit

és utána közösen nekiálnátok a másnapi ebédnek.

ez egy teljesen járható út, másoknál is bevált már:))

remélem meg tudod győzni.

2012. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én este szoktam főzni. Olyankor már zokni az agyam, értelmes munkát úgysem tudok végezni. Persze anyám mikor meglátogatott, minden baja lett attól, hogy este tízkor állok neki főzni. :D
2012. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szombat-vasárnap főzök többet, vagy több félét, amiből max keddig-szerdáig tudok gazdálkodni. Olyankor lehet még előkészíteni (esetleg készre főzni és lefagyasztani) a hét második felére esedékes kajákat. A mellé szükséges köretet, esetleg levest hétköznap este összedobni kevesebb idő, mint komplett vacsorát megfőzni.
2012. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mért nem fözöl te?
2012. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!