Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem nádcukrot, de nem...

Vettem nádcukrot, de nem tudom hogy mibe mennyi kell?

Figyelt kérdés
Szóval ha rendes fehér cukorból 5evőkanállal kell beletenni egy sütibe akkor nádcukorból is ugyanannyi?szeretnék minden normál cukros dolgot lecserélni nádcukorra,de nem tudom hogy használhatom-e ugyanúgy mint az "egészségtelen" társát.Illetve ha valaki nádcukorral süt-főz, annak mi a tapasztalata? nagyon megváltozik tőle mondjuk egy sütemény íze?előre is köszönöm a válaszokat
2011. dec. 23. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A nádcukor ugyanaz, mint a répacukor :D

Ami más lenne, az a gyümölcscukor, a szőlőcukor, a tejcukor és az izocukor.

2011. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem.az egyik nádból van a másik répából.teljesen más a kettő.ízre is, színre is.és én most nem a barnacukorról beszélek ami barnára színezett fehércukor.
2011. dec. 23. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Kémiailag, mint vegyület, ugyanaz mindkettő. A répacukor "tisztább" és intenzívebb az íze. Ha ugyanolyan édesre akarsz csinálni mindent, mint korábban, akkor nádcukorból kicsivel nagyobb mennyiség kell. Így viszont nem sok mindent teszel az egészségedért. Maximum az amúgy is drágább nádcukorból többet kell venned. Javaslom, próbáld meg ugyanúgy használni, mint korábban a répacukrot!
2011. dec. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanannyit használok, mint fehér cukorból, és nálam eddig nem volt gond.
2011. dec. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.mondjuk igaz, lehet kémiailag ugyanaz, csak ugye az egyik répából van a másik nádból:)meg az egyik tele van nyomva mesterséges dolgokkal a másik meg nem.nembaj ha kevésbé édes, a lényeg hogy akkor bármilyen sütit megtudok csinálni belőle:)szóval köszönöm
2011. dec. 23. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!