Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen olívaolajat ez? Egyálta...

Milyen olívaolajat ez? Egyáltalán annak minősül ez, amit vettem?

Figyelt kérdés

Pennyben vettem, nem túl sokért, szóval nem várok csodát, gondoltam megkérdezem :)


A csomagolásán ez van:

Olíva-olajpogácsából készült olaj. Kizárólag olíva-olajpogácsából készült olaj feldolgozásával kapott olajat és közvetlenül olajbogyókból előállított olajat tartalmazó olaj.


2011. okt. 17. 22:24
 1/7 A kérdező kommentje:
és csak sikerült már a kérdést elírnom, pedig még át is olvastam, bocsi.
2011. okt. 17. 22:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem extra szűz olaj.

Nem első osztályú olíva olaj.

Sz.

2011. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

sajnos valóban nem a legjobb minőséget jelenti. az olajpogácsa a már kipréselt olajbogyó, és még nem tudom hányszor kinyomják a lelket is belőle.

szóval valóban nem az első, azaz az extra szűz préselés.

de azért el fog fogyni szerintem:))

2011. okt. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért, ahogy többször elolvasom, van benne első préselésű is, szóval valami kevert főzőolaj.
2011. okt. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A pogácsából készült olajok (legyen az napraforgó, repce, vagy oliva) azt jelentik, hogy az agyonra préselt pogácsákat (amiket régen odaadtak az állatoknak enni) egy benzin származékba áztatják, ami kioldja az esetlegesen bennmaradt kis cseppeket. Aztán az egészet leszűrik, a benzines olajat finomítják, színezik, aromákkal megtömik, és ez kerül az üvegbe.


A benzint értsétek szó szerint.


(Egészségügyi hallgató vagyok, aki élelmiszer ipari technikus oktatásában dietetikát tanul.)

2011. okt. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Utolsó: bizalomgerjesztően hangzik. :)

2011. okt. 19. 07:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves egészségügyi hallgató!

Szeretnék tőled kérdezni pár dolgot, ha lehetséges, írj egy emailt.

Köszönöm


Sz

2011. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!