Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kaprot szeretnék eltenni, de...

Kaprot szeretnék eltenni, de tavaly az egész hűtő átvette a szagát. Ötletek?

Figyelt kérdés

2011. nov. 20. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam eltenni, de a hűtő nem vette át a szagát. Vagy jól záródó, műanyag dobozba teszem el, vagy alufóliát terítek le, ezt végigterítem kaporral, és mint a palacsintát feltekerem. Aztán neylonzacsiba teszem, és úgy a fagyasztóba.
2011. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először nylon zacskóba, majd alufóliába csomagold. A nyilásokat jól zárd össze.
2011. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tekike99 ***** válasza:
nekem alufóliában van, aztán zacsiban, szag zéró
2011. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, én is igy csináltam, és mégis szag volt. Volt doboz is, volt zacsi is stb. Lehet, hogy inkább lemondok róla.
2011. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

adagonként alufóliába tekerem. jól lezárom a végeket, aztán egy tökékéletesen záródó dobozba a kis csomagokat.még a dobozt egy neylonba teszem.

ha nem figyel az ember, tényleg kaporszagú lenne minden, olyan intenzív illata van.

2011. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor a gyalult tököt zacsiba tettem, a hozzávaló kaprot megmosva (de nem felszelve) folpackba tekertem, mellé raktam a töknek, és úgy még egy zacsiba. (Fagyasztott állapotban könnyebb apróra vágni). Sosem volt kapor-illat a fagyasztómban.
2011. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam eltenni a kaprot, hogy jól felaprítom késsel, jégkockatartóba adagolom, és felöntöm annyi vízzel, hogy éppen ellepje. Beteszem a fagyasztóba, ha megfagyott, kiütögetem a jégkockatartóból, és nejlonzacskóba teszem, így tárolom a fagyasztóban. Felhasználás előtt kiveszek annyi kockát, amennyire szükségem van, egy szűrőbe teszem, és kiolvasztom. Nekem még soha nem lett kaporszagú a hűtőm.
2011. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

folpackba kell tekerni és nem alufóliába, majd zipzáras nejlonba tenni és semmi nem veszi át a szagát


akinek mégis, az néha olvassza le a hűtőjét és mérje meg, mennyi a hőmérséklet odabent, mert ha nincs meg a -18 °C, akkor simán előfordul, hogy minden szagos lesz

2011. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de amúgy sóban is el lehet tenni a kaprot
2011. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!