Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami jó csokis-lekváros...

Valami jó csokis-lekváros süti, ami nem igényel túl sok időt és nem bonyolult?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt egy lábosban ki tudod keverni és kb 15 perc alatt megsül. Olvassz fel egy tábla csokit tejszinben, adj hozzá 10 dkg vajat, 1 ek kakaóport, 2 ek mézet, ha kihűlt 3 tojást, majd 15 dkg sütőporos réteslisztet, öntsd bele egy sütőpapírral bélelt tepsibe és süsd meg közepes lángon, ha a közepét benyomod és visszaugrik készen van. Tetejére még forrón lehet tenni 1-2 kocka csokit, de nem muszáj. Ha kihűlt a süti, vágd ketté és kend meg lekvárral.
2011. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól hangzik az előttem szóló receptje, nehogy én is megcsináljam.

És van még a Brownies is.

2011. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Kedvenc egyszerű édességem: 2 kerek babapiskóta közé teszek lekvárt, ezt bevonom csokival. Állni hagyom, hogy a lekvártól megpuhuljon a piskóta. Kis falatkák lesznek. Nagyon finom:)
2011. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

még egyszerűbb a kakaós lepény.

25 deka liszt, 25 deka cukor, 1 tojás, 2,5 deci tej 1 sütőpor 10 deka vaj/margarin, 4 deka keserű kakaópor.

vajat-tojást-cukrot jól kikverejük, hozzá a tej, a sütőporos liszt. ebbe a masszába lehet egy tábla csokit beledarabolni.sütőpapíros közepes tepsibe öntjük. nagyon finom, ha a tetejét megszórjuk 20-25 deka kockára vágott

sütésálló lekvárral, ami belesüpped a sülés során és valami isteni a csokis tésztával.előmelegített sütőben, később a gázt mérsékelve, tűpróbáig sütjük.kb 35 perc.

ha nem szórjuk meg, akkor félbevágva bármilyen lekvárral megkenve is nagyon finom.

gyors, egyszerű, olcsó.

2011. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

25 dkg finomliszt,

15 dkg kristálycukor,

8 dkg sütőmargarin, vagy 6 dkg zsír,

8-9 dkg főzőkakaó,

1 tojás,

1 csomag sütőpor,

3 dl tej,

egy csipet só.

A cukrot, a tojássárgáját és a margarint (vagy zsírt) jól összekevered, és félreteszed. A lisztbe teszel ici-pici sót, és belekevered a kakaót, és a sütőport, majd óvatosan öntöd rá a tejet és csomómentesen elkevered. Ezután kivajazol, kilisztezel egy mélyebb falú tepsit, és ha a cukor elolvadt, akkor összekevered a tejes-kakaós liszttel, és mehet a sütőbe úgy 220-230 fokra. Kb. negyven perc, de kívülről tudsz kukucskálni. Ezt szúrkálni nemigen szabad, de ha feljött a tészta, akkor egyszer beledöfhetsz egy villát. Ha kész, kicsit hűtöd, aztán kiszeded egyben a tepsiből, alsó-felső részre vágod ügyesen, aztán mehet bele a lekvár, és már szeletelheted is.

2011. nov. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Agnese* válasza:

Az én kedvencem a Mikrós süti :-D


Nagyon egyszerű, ha eleve a mikrózható tálban kevered ki mosogatni is alig kell utána ;-), ráadásul nagyon jól variálható a recept.

Én pl. rum helyett tettem már bele krémlikőrt, fehér csoki helyett/mellett adtam hozzá mazsolát, kandírozott gyümölcsöt, kókuszt... de csináltam már belőle tortát is. :-D


Jelen esetben ha kettévágod, megkenheted lekvárral és 10 perc alatt kész a finom sütemény.


Jó sütögetést!


- 1 tábla étcsoki

- 10 dkg teavaj

- 3 db tojás

- 10 dkg liszt

- 10 dkg porcukor

- 1/2 csomag sütőpor

- sütőrum

- fehér csoki tetszés szerint


Felolvasztjuk a vajat és az étcsokit, belekeverjük a többi hozzávalót, végül beletördeljük a fehér csokit. Mikrózható műanyag tálban be a mikróba és 8 perc alatt kész!

2011. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 *Agnese* válasza:
Elfelejtettem írni, hogy ez nem nagy mennyiség, kb. egy kis zsúrtorta méret... Tehát ha nagyobb társaságnak készíted, biztos kell kettő. :-)
2011. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!