Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok finom sütit,...

Ajánlanátok finom sütit, amelyhez a maradék tejszínt (HULALA) elhasználhatom?

Figyelt kérdés

A két nappal ezelőtti süteményezés után megmaradt bő fél liter hulala, szeretném elhasználni, mert bontottan nem sokáig áll el.

Kipróbált, "család kedvence sütik" receptjeire lennék kíváncsi.

Ami mostanában volt, így most nem aktuális: tiramisu, gesztenyekocka, tejszelet.

Köszönöm előre is!


2009. máj. 5. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.


8 tojás fehérjét 8 evőkanál cukorral robotgéppel felversz, mikor kemény mehetnek bele a tojások sárgái, majd 1 dl olaj, 1 sütőpor, majd alacsony fokozaton, vagy kézi habverővel 8 evőkanál liszt, 2 evőkanál sima kakaópor. Kb. 30 percig kell sütni, tűpróbával ellenőrizd.

Míg sül, 2 dl tejet forralj fel, majd miután kivetted a sütőből a piskótát,ne vedd ki a tepsiből, végig maradjon benne, még forrós szurkáld meg sűrűn villával a tetejét, s kanalazd rá a forró tejet. (Nyugi, nem fog elázni!)

Ha kihűlt, Robotgéppel a kb 6 dl tejszínt,2 aranka vagy gála vanília főzés nélküli pudinggal verd fel, mikor kemény a krém, kend a piskóta tetejére, s mehet a hűtőbe.

EGy bögrébe 2 evőkanál kakaót, 1 evőkanál cukorral keverj össze, s tegyél bele annyi vizet, hogy sűrű massza legyen. Tedd be a mikróba 20 másodpercre, majd vedd ki megkavarni, ezt ismételd el kb. 3x, hogy forrjon fel, s csokimáz szerű legyen, majd egy kiskanál ramat keverj bele, s kiskanállal össze vissza csurgasd a krém tetejére.


Nagyon gyors, egyszerű, de mutatós s finom sütemény!


2.


Teflonban 1 teavajat olvassz fel, majd szórj bele fél csomag darált háztartási kekszet, s kicsit pirítsd meg.


Egy kerek tortaforma aljára a felét szórd bele.

A tejszínt verd fel robotgéppel, s 8 evőkanál cukorral, és egy bourbon vaníliás cukorral,

(közben egy bögrébe önts 1 dl vizet, 1 csomag horvát rozi, vagy más sima háztartási zselatint keverj el, s mikróban forrald fel, kb. 30 mp., majd kevergetve hűtsd le, kis vízbe is állíthado hogy hűljön, csak kavargasd, mert megköt!)

Mikor kemény a tejszín, 2 nagy 20% tejfölt önts bele, azzal is hagyd hogy keveredjen jól el a tejszín, majd mehet bele a zselatin. Negyed órára tedd a hűtőbe tállal együtt a kérmet, had álljon össze kicsit, majd eztán öntsd a tepsibe, szórd a tetejére a maradék kekszet, s mehet megint pár órára a hűtőbe. Nyáron ebbe lehet tenni epert, őszibarackot!


Ez is naggyon gyorsan megvan, s könnyű, különleges süti!

2009. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt próbáltam a hétvégén:


[link]

De fél kg túróból, és 5dl tejszínből csinálva 2 variációban próbáltam.

1. az eredeti recepttel

2. Tettem bele reszelt citromhéjat, és meggyet. A mogyorókrémet itt kihagytam.

Fincsi volt mindkettő, de a meggyes a jobb.

2009. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!