Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megtanulhatok még főzni egyedül?

Megtanulhatok még főzni egyedül?

Figyelt kérdés

Most léptem egy új életbe: elköltöztem a szülőktől, a párommal élek. Eddig mindig anyukám és nagymamám főzött, nekem maximum a palacsintasütögetésben kellett segíteni. Most viszont szükség lenne arra a meg nem szerzett főzéstudományra, ami javarészt minden ügyes segítőkész kislánynak megvan tizenéves kora óta. Más feleségek arra törekednek, hogy finomabbat főzzenek az eddiginél, hát én meg arra, hogy egyáltalán ehető legyen.


Semmi de semmi nem sikerül. Gyakorlat teszi a mestert, ezt mondom én is, de sajnos nincs anyagi keret a kísérletezésre. Az utóbbi egy hétben 3 kis adag palacsintát, egy adag fasírtot, tésztát, félresikerült salátakrumplit dobtam már kukába. És ezek csak a legegyszerűbbek, levesekkel és bonyolultabb dolgokkal még nem is próbálkoztam. Nem tudom mi lehet a gond, recept szerint csináltam és mégis. Valószínű meg tudnám tanulni ha még mindig anya mellett kísérleteznék, mert ő szólna ha valami nem jó a készítés menetében, de hát ez már nem lehetséges. Egyedül kell megtanulnom, de az önbizalmam már a béka hátsója alatt van. A legegyszerűbb konyhai műveletet is elrontom.


Mit tehetek? Adjatok tanácsot!


2011. okt. 23. 20:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
A félkész kajákat,szószokat FELEJTSD el! tele vannak adalékanyagokkal,és drágák is.
2011. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hát a tésztával az lett a gond, hogy az első adaghoz nem tettem elég sót a vízbe, ízetlen lett, majd pedig a kevergetések ellenére odaragadt/odasült az aljához. Valószínű még sűrűbben kellett volna kavargatni vagy nem tudom.
2011. okt. 23. 21:35
 13/25 anonim ***** válasza:
Namost: az előfőzött rizs pl. milyen adalékanyaggal is van tele???
2011. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Tésztához: akkor tegyél bele több sót (gondolom erre már rájöttél :)), és szerintem több vízben főzd, akkor nem ragad oda (nekem legalábbis). + szoktak a főzővízbe egy kis olajat is tenni, így egymáshoz sem nagyon ragad a tészta. Ügyesen, menni fog! :)
2011. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 bánomisén ***** válasza:
Tésztafőzésnél a sós vízbe még löttyints egy kis étolajat is, akkor nem ragad össze a tészta. Kevergesd gyakrabban, akkor a fazék aljára sem ragad le.
2011. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ma a fasírtom ment a kukába. Túl száraz lett, annak ellenére, hogy a masszát magát nem éreztem annak, ráadásul a külső fele megégett, míg belül sületlen volt. Kisebb lángon folytattam, de az eredmény így sem lett jó, száraz és ízetlen fasírtok lettek. Nem tudom mások hogyan ízesítik, de ez az ehetetlen kategóriát képezte...
2011. okt. 23. 21:49
 17/25 anonim ***** válasza:
Az én felismerésem, hogy ha mindent a recept szerint csinálok, biztos nem lesz tökéletes. Minden receptben elhallgatnak valamit. Ha szeretsz enni, előbb-utóbb főzni is megtanulsz. Én 19 évesen mentem férjhez és az első perctől kezdve tudtam főzni. Csak végiggondoltam az izét és már el is készítettem. Természetesen nem túl bonyolult ételekkel kezdtem.
2011. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Jaj el ne keseredj már? Nekem a nejem bekerült a kórházba és én is neki kámpicsorodtam! Mi lesz velem? Én aki még a teát se igen tudtam főzni most éhen halok.

Nem, túléltem. A neten egész szájbarágós receptek vannak és ott koppintottam le egyszerúen. Még a kis unokám is azt mondta a mamának a nejemnek,hogy mama csak maradjál mert a papa olyan finomakat tudd főzni. Na mikor ezt meghallották a betegtársai a kórterem gurult a nevetéstől.

2011. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

bánomsisénnek az elsőtől!!!!

:D

Örülök, hogy nemcsak én tettem fel ugyanazt a linket!

2011. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 bánomisén ***** válasza:
Elsőnek: Tényleg! :-D Ebből is látszik, hogy jó ez a szakácskönyv - és hogy nem tanulok be minden linket :-D
2011. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!