Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megtanulhatok még főzni egyedül?

Megtanulhatok még főzni egyedül?

Figyelt kérdés

Most léptem egy új életbe: elköltöztem a szülőktől, a párommal élek. Eddig mindig anyukám és nagymamám főzött, nekem maximum a palacsintasütögetésben kellett segíteni. Most viszont szükség lenne arra a meg nem szerzett főzéstudományra, ami javarészt minden ügyes segítőkész kislánynak megvan tizenéves kora óta. Más feleségek arra törekednek, hogy finomabbat főzzenek az eddiginél, hát én meg arra, hogy egyáltalán ehető legyen.


Semmi de semmi nem sikerül. Gyakorlat teszi a mestert, ezt mondom én is, de sajnos nincs anyagi keret a kísérletezésre. Az utóbbi egy hétben 3 kis adag palacsintát, egy adag fasírtot, tésztát, félresikerült salátakrumplit dobtam már kukába. És ezek csak a legegyszerűbbek, levesekkel és bonyolultabb dolgokkal még nem is próbálkoztam. Nem tudom mi lehet a gond, recept szerint csináltam és mégis. Valószínű meg tudnám tanulni ha még mindig anya mellett kísérleteznék, mert ő szólna ha valami nem jó a készítés menetében, de hát ez már nem lehetséges. Egyedül kell megtanulnom, de az önbizalmam már a béka hátsója alatt van. A legegyszerűbb konyhai műveletet is elrontom.


Mit tehetek? Adjatok tanácsot!


2011. okt. 23. 20:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebből meg tudsz tanulni:

[link]

2011. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Menni fog az, ne add fel. Talán ez a honlap segít:

[link]

2011. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

kezdj csirkepörköltel azt könnyű összerakni vagy makaróni brassói rántott hús burgonyapürével vagy Petrezsejmes krumplival


menni fog!


20/f

2011. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Abban alapfokon minden le van írva.
2011. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ha a tizenévesek tudják te huszonévesen miért ne tudnád?

Azt hiszed a tizenévesek is tökéletes palacsintával krumplival kezdték? nagy fenét.


Ha nem érted a receptet, a könyvet, vagy amit a neten írnak, vagy ha nem vagy biztos valamiben, mit hogyan milyen sorrendben vagy módon:

1. hívd fel anyut, nagyidat.

2. ha teljesen bizonytalan vagy, kérj meg egy barátnőt hogy segítsen.

3. mivel azt írtad nincs anyagi keret, gondolom főzőtanfolyam nem jöhet szóba. DE! 17 vagyok és csomót néztem a tv paprikát meg főzőműsorokat remek tippek vannak benne és azért segít mert látod hogy mit milyen sorrendben csinálnak, + magyaráznak is. (segít ha vizuális típus vagy)

2011. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 bánomisén ***** válasza:
100%

20:57


Épp a Horváth Ilona könyvét akartam javasolni :-D


De akkor adom a linket is hozzá, fent van a neten:


[link]


Kérdező, ebből tuti megtanulsz főzni, anno én külföldön tanultam főzni belőle, külföldi alapanyagokból úgy, hogy előtte max. csak tojásrántottát csináltam, azt is ritkán.

2011. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
2.-at úgy értem hogy nyugodtan hívd át a házatokba vagy ajánld fel hogy elmész hozzájuk segíteni sütésben, főzésben: vagy csináljatok közös kajálásokat mikor 4-en vagy nagyobb társaság vagytok. főzzetek együtt!
2011. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 tetro ***** válasza:
a tésztán mégis mit rontottál el?
2011. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Főzzetek együtt a pároddal aztán majd kijavítgatjátok egymást és tanultok közbe! :)
2011. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem sikerült benne? Pl a tésztában? Eleinte állj ott mellette, időnként kóstolgasd, és ha már jó, akkor vedd le a tűzről.

Eleinte jók a félkész kaják (Pl Uncle Ben's rizs, Knorr rafinéria, sokmindent nem kell vele csinálni.

Pl. zöldfűszeres v. fokhagymás csirke sütőzacskóval: a megtisztított csirkét beleteszed a zacskóba, ráöntöd a fűszert, be a sütőbe, 50 perc és kész.

Kezdd egyszerűbbekkel (Pl rakott krumpli), és ne parázz! Senki nem így született :)

2011. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!