Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás padlizsánkrém?

Diétás padlizsánkrém?

Figyelt kérdés
Írnátok nekem padlizsánkrém receptet, lehetőleg diétásat, és nagyon pontosat mert most fogok először csinálni és nem akarom elrontani =) köszi
2011. aug. 26. 21:46
 1/5 reptoid tudós 2 ***** válasza:

fél kiló sült padlizsán

20 dkg libazsír

bors

paprika

2011. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

:))) főleg a 20 dkg libazsír nagyon diétás..


inkább írd be a googliba hogy diétás padlizánkrém


3 nagyobb padlizsán

1 nagy fej vöröshagyma

1 fél literes joghurt

3 tojás sárgája

só, bors, mustár, citromlé


A padlizsánokat megszurkálom és előfűtött sütőben, sütőpapírral terített tepsiben mindkét oldalát addig pirítjuk, amíg "kopogós" nem lesz.


Amíg a padlizsánok sülnek elkészítem a diétás majonézt: A joghurtot hozzáadom egy lábosba és gőzfürdő fölé rakom (mint mikor csokit olvasztasz). Az átmelegedett joghurthoz egyenként beleöntöm a tojássárgákat és állandó kevergetés mellett sűrű krémet főzök (gőzölök) belőle. Ha elkészült, a majonézhez hasonlóan ízesítem sóval, citromlével, mustárral, apró édesítővel, ha kell.


Amikor a padlizsánok elkészültek picit hagyom, hogy lehűljenek, lehúzom a héjukat és késsel beletöröm őket a majonézbe. A keverékhez adom az finomra vágott hagymát, ha kell még hozzá adjuk a sót, borsozom, majd minimum egy éjszakára a hűtőszekrényben állni hagyom.

2011. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a receptet, remélem ez egy oylan recept amit te is szívesen készítesz otthon

azért kérdeztem itt mert ugye beírtam a keresőbe hogy padlizsánkrém, és egy recept sem egyezett, a diétás padlizsánkrémet meg senki nem erősítette meg hogy az valóban jó, inkább csak leszólták, tehát a sok receptközt bőségzavart kaptam, viszont diétásat (amiről jó vélemények vannak) nem találtam ..úgyhogy idefordultam segítségért , második köszönöm a válaszod hasznos volt , első neked is köszönöm csak írtam hogy én kezdő vagyok ... ennyiből nem tudom megcsinálni, de az is hasznos volt ;)

2011. aug. 27. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:

"egy recept sem egyezett"

Miért egyezne? Rengetegféle padlizsánkrémet lehet készíteni, csak a fantáziád szab határt.


Olyan ez, mint mondjuk a lecsó :)

2011. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ugy szoktam,h teszek bele mustart meg sot.

De te tehetsz bele fokhagymat is vagy majonézt,citromlét is szoktam,ki hogy szereti..

2017. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!