Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Napi 4 tojásfehérjét eszek...

Napi 4 tojásfehérjét eszek meg ( minden nap és nyersen) az edzéshez persze hogy fog ez rám hatni lehet e valami bajom tőle?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyről szerzed be akkor semmi bajod nem lesz kedves ifjabb rocky... de azért én megnézném mi az az avidin!
2011. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 yukata válasza:
4 tojásban van 20-24g fehérje, ha szeretnél tömeget növelni akkor ennek a négyszerese kellene minimum. én nem enném nyersen, mert szalmonellás lehet.
2011. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

főzd meg mindenképp!

Ha tömeget akarsz növelni, akkor a testsúlyodnak 1,8-2szerese kell grammban. Ennek kb max 40-50%-a lehet tápkieg, edzés után tejsavó menjen és annyi g dextróz, ahány kiló vagy. (pléne, ha neheze hízol)

2011. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy elég-e, arról irtak mások.


De az élelmezési szempontból mindegy, hogy nyersen esezd van megfözve, semmivel sem jobb vagy rosszabb az összetétele. VISZONT a nyers tojástól igen komoly fertözést kaphatsz, és EZÉRT érdemesebb megfözni.

2011. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"semmivel sem jobb vagy rosszabb az összetétele" végülis az összetétele nem de ha nem kezeli az illető megfelelő hőfokon vagyis nem süti meg/nem főzi meg a tojásban lévő avidin miatt az a kevés fehérje ami a tojásfehérjébe van (jelentős része pont, hogy a sárgájába van) az is b4szik felszívódni. Itt a link ezt olvasd el: [link]
2011. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elözö vagyok, köszi, ezt nem tudtam.
2011. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 doboszoli ***** válasza:

Csak szólok, hogy a tojásnak a sárgája a fehérje!

Vagyis a "sárgájában" vannak a tápanyagok, a "fehérje" csak egy értéktelen beltartalmú kocsonyás burok.

2011. aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A sárgájában inkább zsír van, ami a koleszterinszintre rossz hatással van.
2011. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen a sárgájában van a fehérje nagy része a zsír is... többek közt koleszterin is van benne, viszont többnyire HDL koleszterin, szinte elhanyagolható mennyiségű az LDL benne.
2011. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Boltba veszem csak nincs baja annak a tojásnak.
2011. aug. 5. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!