Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párolt káposztát, hogy csináljak?

Párolt káposztát, hogy csináljak?

Figyelt kérdés

Holnap kacsa combot sütök krumplipürével.

Fejes káposztát(nem vörös káposztát) szeretnék hozzá párolni,de nem tudom hogy.Házias bevált receptet szeretnék amire azt mondjátok,hogy "Isteni finom".Előre is köszönöm.


2011. júl. 29. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Zsírra/olajra teszed a lereszelt/felcsíkozott(attól függ, hogy szeretitek) káposztát, picit megpirítod, öntesz rá kevés vizet, és fedő alatt lassú tűzön(könnyen odakap!) párolod, amíg megpuhul. Sózod, borsozod, én cukrot is teszek hozzá(nem sokat).
2011. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

legyalulod a káposztát, finoman besózod, állni hagyod.

egy fej hagymát finomra vágsz és zsiradékon megdinszteled.

egy csipet pirospaprikát teszel bele, csak éppen a színe miatt. a kicsavart káposztát rárakod, jól átkevered és egy kis vizet teszel alá, hogy a hagyma meg ne égjen.

őrölt köménnyel fűszerezed, és egy kis cukrot is teszel rá. pl. egy ek.-nyit,fedő alatt kezded párolni. ha már majdnem puha csepegtesd meg ecettel, hogy szép szálas maradjon, ne főjön szét.

a végén, kóstolás után még cukor, ecet ízlés szerint.

én egy kis borsot is szórok rá.

2011. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Ez cukor, meg a színezés (paprikával XD) ez nem így működik.

A káposztát legyalulod, kicsit besózod (ha nyári káposzta, ami valószínű, akkor ne is sózd be!) a hagymát felszeleteted félkarikára.

Egy lábasban olajat hevítesz, és ebbe rakod a cukrot! Szépen megvárod, amíg elolvad. Aztán elkezd karamelizálódni, de még mindig nem hagyod abba a hevítését.

Mikor elkezdi átlépni a karamell fázist, kicsit felhabzik itt-ott, és néhol olyan, mint ha elkezdene megégni, akkor jó!

Ezt hívják kulőrnek, (égetett cukor) hiszen a színe miatt tesszük bele a cukrot, nem desszertet készítünk.

Mikor elérte ezt az állapotot, akkor gyorsan mehet bele a hagyma és a babérlevél. Jól elkevered, hogy homogén legyen, és kicsit megpirítod a hagymát.

Aztán mehet bele a káposzta is. Ha nyári káposzta, hamar összeesik, ilyenkor már az elején mehet bele ecet. Ha téli, akkor inkább a véve felé. Ha összeesett, és kíván még sót, akkor sózd, őrölt kömény kell még bele, ha gondolod, kevés bors.

2011. júl. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

aki a karamellbe meg tudja pirítani a hagymát, megemelem a kalapom...

Te biztosan szuperszakács/nő vagy,de mi mezei háziasszonyok.

és az én káposztámra mindig azt mondják a családom tagjai,hogy "isteni finom" azért is bátorkodtam leírni,úgy, ahogy szerintem a legegyszerűbb.

2011. júl. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

18:19-es válaszoló.Teljesen így csináltam."Isteni lett":))

Na meg a kacsa és a hízott kacsamáj is jól esett hozzá.

Köszönöm mindenkinek a választ.Értékelem.

2011. júl. 30. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Váljék kedves egészségetekre és köszi a visszajelzést:))

üdv.

2011. júl. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!