Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan szereti a tojást és...

Ki hogyan szereti a tojást és azt a fajtát miképpen készíti a legszívesebben?

Figyelt kérdés
pl rántotta, keverketve vagy rázogatva, sonkával, vagy...? a főtt tojást ki meddig főzi? a lágyat? no és az omlettek?
2009. márc. 23. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sima rántottát nem szoktam csinálni, de kukoricásat, gombásat és zöldpaprikásat igen. Én kevergetve sütöm, mert nem szeretem, ha lágy marad.


De a legnagyobb kedvencem a krumplis omlett. Olaj és vaj keverékén kicsit megpirítom a főtt burgonyát, h' legyen színe és finom vajas íze, és arra öntöm a felvert tojásokat. Általában csak sóval ízesítem, de néha rakok bele petrezselymet is.

2009. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a kedvencem: (apám receptje)


olajban megpirítom a hagymát, de úgy hogy ne legyen keserű, de nagy tűzön, hogy eléggé megpiruljon. Utána teszek egy pici pirospaprikát, kb 3-5 másodpercig, majd leveszem a tűzről. beleteszem a felütött tojásokat, de úgy, hogy a sárgája nem menjen szét, majd visszateszem a tűzre, pici bors, delikát, só. Kevergetem, de a sárgájára még vigyázok, majd ha a fehérje már jó, akkor szétnyomkodom a sárgáját is és még 15-20 másodpercet kutyulgatom. A jól megpirított hagyma és a majdnem nyers sárga kombinációjának fantasztikus íze van, jobb mint amikor egy előre felvert egész tojással tesszük ugyan ezt

2009. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teflonos serpenyőben, kevés zsiradékon (pici oliva)tükörtojást sütök.Kb.6 tojást egyenként, nagyon lassan "engedem" a serpenyőbe a forró olajra, hirtelen megsül a fehérje,tehát így nem folyik szét. Picit sózom,majd -lapáttal- egyenként óvatosan megfordítom, hogy a sárgája is megsüljün. Én úgy szeretem,ha teljesen átsül.Utána visszafordítom,hogy a tetején legyen a megsült sárgája és ráborítok egy egész -előre összekavart- tejfölt.Szétkenem a tetején, hogy mindenhol legyen tejföl,egyet rottyan és elzárom a gázt.Kész! (Nem szabad a tejföllel együtt sokáig sütni,mert vizet enged a tejföl.)Friss kenyérrel isteni!!! Az íze nem rántotta, nem omlett, hanem valami csoda!!
2009. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de jóóóók. köszi
2009. márc. 23. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az egyik kedvencem a krumplis, a másik a gombás, rengeteg gombával lilahagymával, és a lecsós.

Meg van még egy olyan receptem, hogy főzök tojást, keményre , apró kockákra vágom, hagymát dinsztelek, hozzáadom a kockákra vágott kemény tojást, és ezt teszem a pirítósra, + sajt. Macerás kicsit de isteni :):):)

2009. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradék tojásfehérjéből szoktam olyat, hogy szeletelt bacon szalonna darabokat serpenyőben megsütök, és ráöntöm a fehérjét, és mint egy rántottát, megsütöm. Csak picit keverem meg. Nekem nagyon ízlik :-)
2009. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

:))

Létezik az un. fekete só. Hasznos a szervezet számára is.

Ha ezzel sózod meg a vajas kenyeredet, olyan ízhatása van, mintha tojásos-vajas kenyeret ennél. :))

2009. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Omlett!!


A tojást szétválasztod. A sárgájához annyi ek. tejfölt és lisztet teszel, ahány tojásból készül. Só, fűszerek. A fehérjét felvered jó keményre, és óvatosan elkevered a tojássárgás tejfölös lisztes cuccal. Palacsintasütőben olyan 1cm vastagon megsütöd mindkét oldalát. Mikor kész, a tányéron megszórod sajtal, paradicsomszósszal, gombával,sonkával... és összetekered.

Nyami!


Nem 2 perc az elkészítése, de megéri!

2009. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!