Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi körözötet tojáskrémet...

Házi körözötet tojáskrémet hogy csináltok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

túróba gulyáskrém annyi

vagy : hagyma, paprika, őrölt kömény, olaj, túró, só

2011. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kőrözött: juh/tehéntúró, áttörve, köménymag, só, pirospaprika, apróra vágott vöröshagyma, esetleg könnyítésnek egy kis tejföl (tehéntúróhoz, mert az elég darabos).


Tojáskrém: megfőzöm a tojásokat jó keményre, megpucolom, összevágom apróra, hozzá vaj, kevés tejföl (néha elmarad), fokhagymakrém, kis mustár, só. Mi így szoktuk, 1 nap alatt elfogy, bármennyi tojásból készítem :).

2011. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Körözöttet úgy csinálom, hogy a tejfölt margarinnal jól kikeverem, belekeverek sót, hagymát, pirospaprikát / esetleg köményt/ ezzel is jól kikeverem , a végén pedig belekeverem a túrót.
2011. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Körözött: én tehéntúróból szoktam: a túrót átnyomkodom villával, hogy ne legyen darabos. Tejföllel összekeverem, majd ízesítem őrölt köménnyel, piros parikával, egy pici csípős pirosarannyal, sóval, fehérborssal. Keverek bele apróra vágott vöröshagymát, ill. ha van akkor inkább lilahagymát(mi szeretjük, ha jól kiérzik a hagyma íze). Sőt, amikor van itthon én belekockázok egy kisebb zöldpaprikát is.

Tojáskrém: keményre főzöm a tojást, apró pici kockákra vágom. Vajat és tejfölt keverek hozzá, ízesem sóval, borssal, mustárral. Én ebbe is kockázok egy kevés hagymát.

2011. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kőrözött: túró+tejföl+piros paprika+kömény+fokhagyma+só, bors

Ha jó passzabn vagyok, és van otthon tv-paprika, csumáját kiszedem, és ebbe töltöm a kőrözöttet.


Üdv!

2011. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Körözött: túró, tejföl, pirospaprika, apróra vágott lilahagyma, só bors, esetleg egyéb fűszerek: pl pirosarany. Én köményt nem teszek bele, mert nem szeretem.

Tojáskrém: főtt tojás villával összetörve, tejföl, majonéz, kevés vaj, só, bors, majoránna, bazsalikom.

2011. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!