Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ilyen "kívánságok" mellett...

Ilyen "kívánságok" mellett milyen egyszerű és gyors ételek vannak?

Figyelt kérdés

Augusztustól lesz 2 kisgyerek akikre vigyáznom kell suli után, és friss ebéddel várni őket.

A bökkenő(k):

1.a nagyobbik nem eszi meg a zöldséget/gyümölcsöt egyben, csak ha össze van törve/vagy turmixolva.

2. Húsban sertést nem eszünk, ők csak marhát és csirkét, én csak csirke (mellett) és halat.

3. Hm..na ez a legnehezebb...Svájcban élnek (én most utazom hozzájuk), tehát ilyen hogy erős paprika/pista/piros paprika/tejföl ott nincs. :S Na ilyenkor mit főzzek?

Oké ami eszembe jutott: zöldség leves, gomba/spárgakrém leves, makarónik, zöldséges/sajtos/ananászos csirke mell, gomba pörkölt, rakott krumpli és persze a félkész ételek. És mééég?

Főzelékek okésak, csak nem tudom, hogy kell pl: a krumplit főzni. :S A rántással vannak gondjaim...

Köszönöm


2011. máj. 30. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sincs nagy főzőtudományom, de azért gondolkodok pár ételen, amik ezeknek megfelelnek:

rizs natúr szelettel/töltött csirkével/rántott cukkinivel/rántott párizsival/rántott gombával/rántott sajttal

spenót, sóska

gyümölcsleves

natúr hús, pirított dara, gyümölcsmártás

császármorzsa

töltött paprika

házi pizza

bab/borsó/krumpli/karalábéleves


Amúgy írtad a rakott krumplit, abba is kell tejföl:D

2011. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
aaa tenyleg! de hülye vagyok,bocsanat. es a mellet is rosszul irtam :D Na akkor a rakott krumpli kilove...
2011. máj. 30. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Tejföl helyett használhatsz tejszínt, és a kész ételbe citromlevet csavarj (keveset). Senki nem venné észre, hogy nem tejföl.

Natúr csirkemellet -akár grillezve, akár kevés rizslisztbe forgatva, gyorsan kisütni olajban...Hozzá vegyes zöldség köret, a hisztisebb gyereknek turmixolva.A rántással ne foglalkozz, nem egészséges.Helyette étkezési keményítővel sűríts.Vegyes zöldséget, sok félét lehet kapni a fagyasztott áruknál.A spagettit több féle szósszal tanuld meg, kevés gyerek nem szereti.Amúgy is megmondják, hogy mi a kedvenc. A neten mindig találsz receptet, a Mindmegette weboldal csak erről szól! Sok szerencsét!

2011. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ha most utazol hozzájuk, és augusztusban kell rájuk főznöd,bőven lesz időd a szülőkkel megbeszélni , hogy mik a kedvenc ételeik a gyerkőcöknek.addig meg is mutathatják,

meg is tanulhatod az ottani szokásokat.

vagy kimondottan magyaros ételeket várnak el Tőled??

az nem is biztos, hogy bejön az ifjaknak.

Én úgy gondolom, Neked kell a helyi szokásokhoz, alapanyagokhoz, ízekhez alkalmazkodnod.

Ha pedig mégis a magyaros a kívánság, már most vihetsz magaddal egy-két zacskó pirospaprikát,tubusos pirosaranyat stb..

2011. máj. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne ismerhetnék meg a magyart? én tuti kivinnék pár üveg pirospaprikát :D

palacsintának is örülnek talán...kelt tészátkat nem tudom csinálhatsz-e, buktát, turóval, lekvárral...vagyis ott mi sütésálló izéval..

krémlevesek, tejszínnel...akármilyen zöldségből

gyümölcslevesek...

borsos tokány

és amennyit összeírtak már többiek is, mire azokat megfőzöd..közben megtanulhatsz ottani fogásokat..és ezeket talán végig se kell főznöd :D

2011. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1 bőröndbe kell bepakolnom kb 4 hónapra, szóval nem igazán van helye paprikának meg magyaros dolgoknak.

Mivel anyuka magyar, hozzá vannak szokva a magyaros ételekhez. Az előző babysitter is magyar volt, ő általában csak zöldség levest csinált a kicsiknek. Én azért ennél többhöz vagyok szokva ebédnél, és ezt anya is elvárja tőlem.

2011. máj. 31. 20:39
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: se a gyerekek, se én nem eszünk édességet. Bár palacsinta havonta egyszer belefér, szóval ez jó tipp, eszembe sem jutott. :)

Valószínű összeírom, hogy miket tudok és amiket írtatok, abból csak kihúzzuk egy ideig.

Köszönöm

2011. máj. 31. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát azt se írtad h édesség se :D Te jóisten :D ti rosszabbak vagytok mint én :P

pogácsa meg sajtos rúd félék sem ?? :D

Amúgy meg tuti segít az anyuka is

2011. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igaz,nem irtam. :D A gyerekek nem ehetenek mert a nagyobbik pocakos en meg elvből nem eszek.Pogácsa nagyon jo ötlet! Anyuka ritkán süt, a nagyobbikra való tekintettel.
2011. jún. 2. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen kelt tésztákba, vagy vajasba nem kell feltétlenül cukros dolog amúgy. PL. (krém)sajt, sonka, zöldségek stb.

Mert gondolom a gyerektől azért tésztá kenyeret nem vonják meg csak cukrosat. LEgalább is úgy értelmezem.

2011. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!