Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Rama-s brownie recept...

A Rama-s brownie recept megvan valakinek?

Figyelt kérdés
Körülbelül két éve kaptam a Nagymamámtól egy receptes füzetet. A Rama (margarin) adta ki, nem tudom, mi volt éppen a címe. Volt benne egy brownie recept. Kellett bele natúr joghurt is. Sajnos elveszítettem a füzetet, így nincs meg a recept sem, pedig nagyon szerettem. Más brownie receptet is próbáltam már, de egyik sem volt olyan jó, mint az. Tudom, kétszáz féle mód van a neten a brownie elkészítéséhez, de nekem az kéne... Esetleg valakinek megvan? Illetve, le tudná nekem írni? Nagyon megköszönném.
2011. máj. 20. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg ez lehetett az?

2011. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Otthon megvan,de most nem vagyok otthon, így csak holnap tudnám leírni. Ha addig nem írja le senki, akkor leírom majd.
2011. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ááá ez az, köszönöm szépen! :)
2011. máj. 20. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt a receptet egy barátnőmtől kaptam, nem tudom, hogy neki honnan van, de azért leírom, ha nem haragszol. Ebbe is kell natúr joghurt.


1 dl tej

4 evőkanál cukrozatlan kakaópor

25 dkg liszt

25 dkg cukor

fél csomag sütőpor + 1 kávéskanál szódabikarbóna

1 kis doboz natúr joghurt (125 g, de tettem már bele 150 és 175 grammosat is, nem rontotta el :))

1 csomag vaníliás cukor

2 egész tojás

20 dkg puha Rama


A tetejére: 4 evőkanál kakaópor, 6 evőkanál cukor, 4 evőkanál tej, 10 dkg Rama


A margarint a cukorral jó habosra keverjük, hozzáadjuk egyenként a tojásokat, ezzel is jól felhabosítjuk, majd mehet hozzá a joghurt és a tej, végül belekeverjük a kakaóporral és sütőporral, szódabikarbónával elkevert lisztet is. Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük, és 180 fokos előmelegített sütőben kb. 20-25 percig sütjük. Figyeljük, hogy ne süssük túl! A tetejére csokimázat készítünk: a cukrot, kakaóport, tejet elkeverjük, felfőzzük, és még melegen beletesszük a margarint.


Ez egy jó kis recept, bár valószínűleg nem a Rámás füzetből való, de ha gondolod, próbáld ki nyugodtan.

2011. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi, csak most néztem az első válaszoló által belinkelt receptet, hasonló ahhoz, amit leírtam. De remélem, nem baj, hogy én is begépeltem az enyémet, bár tényleg nem sok különbség van a kettő között. Érdekes, hogy abba víz kell, még úgy sosem csináltam.
2011. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves tőled :)
2011. máj. 21. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy írok de az elsőnek a linkjét most sütöttem meg és nagyon fini lett.
2011. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is imádom :)
2011. máj. 22. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!