Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsem el ezt a tortát?

Hogyan készítsem el ezt a tortát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy cukrász,de hátha hasonlót tudok készíteni. Úgy gondoltam, h egy nagy piskóta az egész, vmilyen krémmel töltve. De a vonatot mivel rakták rá? Van olyan zsákom, amiből a tortára szokták nyomni a habot, vagy krémet. (többféle hozzávaló)

(Bocs, még a szakszavakat sem tudom :-) )

Hogy kell megcsinálni, h különböző színt kapjak? Festéket nem ajánlották, pudingból is lehet?


[link]


[link]


Itt vannak a képek. Köszike minden választ.

A neten nézegettem leírásokat, de nekem bonyolultak.


2011. máj. 14. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Vaníliapudingot is színezhetsz, mondjuk szörppel. A sárgát narancsszörppel, a pirosat málna, eper vagy meggyszörppel, a zöldet kiviszörppel. A fehér lehet tejszínhab. A kékre nincs ötletem. Így természetesen az ízük is gyümölcsös lesz, ezért a tortát is érdemes valami könnyű gyümölcsös vagy vaníliás, esetleg mascarponés krémmel tölteni.

A lényeg, hogy a pudingot kevesebb tejjel (1 csomaghoz 3-3,5 dl tej) és kevesebb cukorral, picit sűrűbbre kell főzni, mert még úgyis hozzáadod a szörpöket, ami változtat az állagán, és a szörp amúgy is édes, tehát nem kell sok cukor a pudingba. Hogy a puding krémesebb legyen, habbá vert tejszínt vagy habosra kavart vajat adnék hozzá, miután kihűlt, és utána színezném.

Még nem csináltam ilyesmit, de ha az ételfesték kizárva, akkor valahogy így oldanám meg.

2011. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tejszínhabpor (vízzel vagy tejjel kell kikeverni)

ételszínezékek. ezeket mind lehet kapni a boltban:)

de ha nem találsz,akkor nekem az jutott eszembe,hogy a sima fehér rész,az ugye a hab, és a szineseket pedig smartiessal tedd ki:) abba vannak ezek a szinek:)

puszi.

2011. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár az ételfesték jóval egyszerűbb, és ha nem rendszeresen színezed vele a sütiket, krémeket, csak alkalomadtán, akkor nem vészes. Én is használok festéket néha-néha, de azért nem minden napos.
2011. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tejszínhabot vagy a tortához kikevert vajat ételfestékkel színezz be. Ez sem egészségtelenebb,mint amit más ételekkel naponta megeszel. A színezékből csak nagyon kevés kell.
2011. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a második sokkal szebb szerintem:) én úgy nézem, hogy színezett vajkrémből van, két kölönböző kinyomófejjel

kirakva a minta.

ilyen pici csillagokba habot vagy pudingot nem nagyon tudom elképzelni, hogy stabil maradjon.összeesne, osszefolyna, de nem állítom, csak gondolom.

ételfestéket minden színben kapsz, akár a teszkóban is.

sok sikert!

üdv.

2011. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!