Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős segítség kellene! Mit...

Tinker Bell kérdése:

Sürgős segítség kellene! Mit csináljak, hogy normálisan megsüljön?

Figyelt kérdés

Piskótát sütök tortaformában, de annyira sz@r ez a sütő, hogy a külseje már megsült, de a belseje, meg még folyik, teljesen nyers!


Nagyon kis lángon csinálom, hogy normális legyen, de így sem akar sikerülni. Mivel lehetne megmenteni?


2011. máj. 5. 11:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Csodálkoztam is, hogy Neked segítség kell:))Valószínűleg a gáztűzhelyben van a hiba.

A végeredmény a fontos, nem a részletek:))

2011. máj. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

No, mire a végére értem, megoldódott.

amúgy az ilyen régi sütőkbe palát vagy téglát szoktak rakni, hogy a "feles" meleget elvegye, és egyenletesebben süssön.

Az,hogy letakartad fóliával, meg tartalékra vetted jó ötlet volt, mást ebben a helyzetben nem is tehettél volna.

Csak egy ötlet: ha nem sült volna szépen meg, akkor is megoldható:

- egy jó "fedő" krém mindent eltakar

- a tészta "rosszabbik" (vagy csúnyább) fele még elkészíthető kókuszgolyónak, amit nem golyóként, hanem töltelékként használhatsz fel, kipótolv a torta hiányzó részét. Aztán csokimáz a tetejére, és kész a torta.


Üdv!

2011. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

:)


Aranyosak vagytok! Közben el kellett szaladnom egy pár órára, de amint hazaértem nekiestem a tortának. Azt kell, hogy mondjam, ez nem az én napom...

Kevés lett a tejszínhab. De már jön az utánpótlás és nemsokára a kép is! :)

2011. máj. 5. 15:49
 14/17 A kérdező kommentje:

És megérkezett a tejszínhab, így kész lett a torta és a kép is. :)


[link]


Szép napot! :)

2011. máj. 5. 17:33
 15/17 anonim ***** válasza:
Nagyon guszta!Az a szívecske, biztosan fontos szimbólum:))
2011. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Igen! A páromé a torta!

2011. máj. 5. 17:52
 17/17 anonim ***** válasza:
Még egy fontos dolog: ha piskótát sütsz, a sütő ajtajába tegyél egy hurkapálcát,hogy legyen egy kis rés és a gőz eltávozhasson.
2011. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!