Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős segítség kellene! Mit...

Tinker Bell kérdése:

Sürgős segítség kellene! Mit csináljak, hogy normálisan megsüljön?

Figyelt kérdés

Piskótát sütök tortaformában, de annyira sz@r ez a sütő, hogy a külseje már megsült, de a belseje, meg még folyik, teljesen nyers!


Nagyon kis lángon csinálom, hogy normális legyen, de így sem akar sikerülni. Mivel lehetne megmenteni?


2011. máj. 5. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezt már sehogy.

Legközelebb alufóliázd le a sütő alját, állítólag az segít, gondolom régi vacak sütő?

Ha modern, akkor meg nem jó üzemmódben sütöd. :D

2011. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így már lehet hogy sajnos veszett ügy, mert ha kinyitod a sütőt, összeeshet a tészta. Legközelebb próbáld meg hogy a sütő rácsára alufóliát terítesz, én legalábbis így szoktam, így egyenletesebben sül, de szoktak egy darab cserepet is tenni a sütőbe.
2011. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
egyszerre írtuk..
2011. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy valami biztatóbb választ kapok!

Az alufóliát már beraktam, és úgy látom, hogy kezd a közepe is sülni, de félek, hogy a külseje meg megég.


Kidobni semmiképp sem akarom!


Igen egy régi Karancs. Panellakás és a lakáshoz járt...

Inkább ne adták volna, mert csak a baj van vele.

2011. máj. 5. 11:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

ha csak édesség kell, akkor megkeverheted. Hülyén hangzik, de egy fakanállal vagdosd meg és forgasd meg.

Utána süsd tovább. Nem lesz könnyű, de át fog sülni és valami öntettel (mint a somlói) ehető

ha nagyon kemény akkor jó folyós öntetet csinálj ami kicsit eláztatja. (mint a babapiskótát a tiramishuban)

2011. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 5. 11:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Torta lesz belőle és kitépem az összes hajam, ha nem sikerül!
2011. máj. 5. 11:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Akkor nem érdemes ezzel vacakolni :-(

A tortának szép piskóta kell. Kezdd elölről, szerencsére nem sok idő kell hozzá (max. a tojás a drága...)!

A sütő aljába meg tényleg tegyél alufóliát, vagy cserepet (nekem az van), és tedd fel amennyire csak tudod, magasra.

2011. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem kell ilyen negatívnak lenni! :)


Sikerült! Már ketté is vágtam és szépen hűl!


Ebben az esetben azért mindegy, hogy hogy néz ki a piskóta mert tejszínhabbal fogom bevonni az egészet!


Valószínűleg azért pánikoltam be mert a másik sütőmben 20 perc alatt kész van a 12 tojásos piskóta. Itt pedig majdnem egy óra kellett neki.


Ha érdekel titeket rakok fel képet a kész tortáról!


Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 5. 11:47
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! Ügyes vagy! Amúgy nekem jó sütőben is nehezebben sül meg a tortaformában, mint sima tepsiben! Igen, légyszi tegyél fek képet a kész tortáról! :)
2011. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!