Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Báránysült recept, amit...

Báránysült recept, amit kipróbáltatok és finom?

Figyelt kérdés
Életemben először készítnék.
2011. ápr. 21. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezer éve csináltam!

Előző nap (lehetőleg még d.e.)alaposan sózd be. Hosszú, hegyes késsel szúrjál bele lyukakat is, oda is szórj sót és a lyukakba tégy fokhagymát (ha nagyobb girizd, akkor elég kettévágnod, a kisebbeket úgy egyben). Füstölt szalonnával körbe-borítottam (vékony cérnával rákötöztem).

Sütőben (először sztem tehetsz rá egy pici vizet és alufóliával takard be), közben saját levével locsolgatva megpuhítani, utána szép piros-ropogósra sütni.

De biztosan kapsz még más tanácsot is. Ez egy volt a (remélhetőleg) sok közül.

2011. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször leszedek róla minden faggyút, amit csak lehet, sóval bedörzsölöm, utána nagyon kevés olivaolajon átsütöm minden oldalon. Egy pecsenyesütöbe (vagy mély tepsibe) teszem, mellé 6-8 fej (NEM tévedés!!!) keresztben kettévágott fokhagymát teszek, egy-két ág rozmaringot (száritottból 2 teáskanál, de a friss jobb), és kevés vörösborral felöntve lefedem és párolom (sütö 160 fok, kb kilónként egy óra). Ha puha, akkor leveszem a fedöt (vagy alufóliát) és 200 fokon pirosra sütöm. Piritott burgonyával és a mellette párolódott fokhagymával tálalom.


Csak ajánlani tudom, nagyon finom. (Mediterrán vidékeken - Franciaország, Olaszország, Görögország, stb - nagyon elterjedt elkészitési mód

2011. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Az előző válaszadónak ment a zöld-kezecske. Ez oltárian finom lehet!

2011. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A második vagyok, köszi a dicséretet! Egyébként tényleg nagyon finom, amióta egyszer igy csináltam, azóta csak ez a kedvenc a családban.
2011. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kipróbáljuk!
2011. ápr. 22. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!