Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Őzgerinc formába milyen...

Őzgerinc formába milyen sütiket lehet készíteni? Lsz. írjatok nekem kipróbált recepteket!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kekszest...
2011. ápr. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy készül a kekszes?
2011. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
.... igen, én is konkrét recepteket kértem volna !
2011. ápr. 20. 07:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Háztartási kekszet össze kell törni kis darabokra.Majd híg csokit készíteni vajból ,porcukorból,kakaópor,cukor,kevés tej.Ebbe belekevernia kekszet.Fóliával kibélelni a formát a masszát beleönteni,majd hüvösre tenni.Nagyon finom.....
2011. ápr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 csomag háztartási keksz

20 dkg cukor

12 dkg margarin

1 evőkanál porkakaó

1 egész tojás


Elkészítés

Összekeverem a cukrot, a tojást, a kakaót és a margarint. Felforralom.

Közben a kekszet kis darabokra töröm.

Ha felforrt, belerakom az összetört kekszet.

Őzgerinc formába öntöm, kihűlés után felszeletelve tálalom.


Itt a konkrét recept.Csak megkerestem.Tényleg nagyon finom.

2011. ápr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

30dkg liszt,1kávés kanál szódabikarbóna,25dkg margarin ezt összemorzsoljuk és hozzáadunk 1 tojást,1 kanál tejfölt,1-2 kanál kakaó,jól összegyúrjuk.

Kinyújtjuk és őzgerinc formába terítjük.Tészta a forma széléről lecsüng ezzel borítjuk be a tölteléket.

Töltelék:25 dkg porcukor,4 tojás sárgája.1/2 kg túró,2 cs.vaníliás cukor,1 citrom reszelt héja és leve,3 púpozott evő kanál búza dara, ezt jól össze keverjük.És 4 tojás fehérjét habbá verjük és összeforgatjuk vele.

Előmelegített sütőbe kb:45 percig sütjük .Tésztát sütés után kifordítjuk a formából és csoki mázzal leöntjük.

" [link]

2011. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi jó ötleteket!

Esetleg püspökkenyér receptet tudna valaki?

Láttam már olyat is, hogy fehér-barna színű tészta lett belőle és mazsola volt benne. De ennek sem tudom a receptjét :(

2011. ápr. 20. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!