Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hússal kapcsolatos kérdés?

Hússal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

ma elővettem a fagyasztóból egy darab oldalast, múlt héten vettem. NEm tudom volt e szaga, mert nem én tettem be a fagyasztóba, hanem a párom. Ma amikor kiolvadt, éreztem szagát, nem mondanám hogy büdös volt, de volt szaga. Van valamennyire szaguk? megmostam vízzel, utána már nem éreztem annyira a szagát. megsütöttem, ettünk is belőle, de most esz a fene, remélem nem volt romlott. De a sparba csak nem adnak romlottat?

ha esetleg voltak benne bacik, a sütés hőjétől ezek elpusztulnak?

már beképzelem magamnak hogy hányingerem van:) mert egyszer ettem anyós sajtsalátájából ami nem volt éppen friss (mint utólag akkor kiderült), hát az nem volt éppen kellemes...


köszi a válaszokat!


2011. ápr. 5. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden húsnak van jellegzetes szaga. Ha romlott,akkor megmosás után is érezted volna. A romlott húsnak pedig a színe is nagyön vörös,esetleg a külseje nyúlós. A bacik pedig a sütéstől elpusztulnak.
2011. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, akkor értsem ezt úgy hogy ha romlott is volt a hús, akkor a benne lévő bacik nem fognak nekem ételmérgezést okozni?

annyira nem volt büdös, csak kicsit erős volt a szaga, mert hát gondolom nem volt azért teljesen friss.

2011. ápr. 5. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ha a hús büdös, az nagyon büdös.azt lemosással nem tudtad volna eltüntetni.ha jól megsütötted kizárt, hogy valami bajotok legyen.

az én párom nem érez szagokat (betegség miatt)és vett már úgy húst, hogy nem vette észre,hogy bödös. betette a hűtőbe. én amikor hazaértem, az ajtón belépve éreztem a romlott hús szagát.

benzinár ide-vagy oda, visszavittük a multihoz.szó nélkül visszaadták a pénzt.

szóval legyél nyugodt, csak a a kiolvadt nyers hús jellegzetes szagát érezted.

üdv.

2011. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hús romlott lett volna, akkor annak nemcsak nyersen van jellegzetesen büdös szaga, de sütés-főzés közben is! Abban a percben észrevetted volna, ahogy sütés közben megcsapott volna az "illat".
2011. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
100%

No para! A romlott hús sütésénél nem maradsz meg a konyhában, de a lakásban sem.

Amúgy a SPAR korrekt, nem úgy mint a szigetországiak. Hétfőn kívül minden nap van friss hús szállítás a boltjaiba.

2011. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már úgy, hogy nem volt büdös a hús, de volt egy kis stichje. Ilyenkor egy tálba teszek egy kis ecetet, és hideg vizzel áztatom pár percig. Tuti, hogy elmegy a szaga, és talán kicsit fertőtlenit is.
2011. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!