Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek a barátomnak?

Mit főzzek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Holnap átjön hozzám a barátom és már régóta szeretné, hogy végre főzzek neki valami finomat.Igazából ez ellen nincs semmi kifogásom, csak hogy nem tudok főzni...1-2 egyszerűbb kaját még megtudok csinálni, de nem vagyok egy konyhatündér.MÉG.Tudnátok tippeket adni olyan kajákhoz ami viszonylag könnyen elkészíthető és hamar meg van??
2011. ápr. 2. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Rendelj!
2011. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ilyen Uncle Ben's-es vagy Knorr-os édes-savanyú mártásokkal egyszerű főzni. Egy kis csirke/pulykamell felcsíkozva, olajon megpirítva, hozzáadva a szószt, felforralva és kész is. Ehhez a legegyszerűbb főzőtasakos rizst főzni. Az egész mindennel együtt kevesebb, mint 1 óra kb.
2011. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
40%
Paprikáskrumpli. A hátadon fekve szépen az asztalon leszel, rád terítve a kaja, a barátod meg rólad eszi meg. Nekem tetszett a 60. születésnapomra, egy kis ázsiai asszonykától.
2011. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Húúha micsoda válszok : )

1. Nem szeretnék rendelni, az t nem én csináltam :(

2.Ez egy nagyon jó ötlet :) lehet, hogy ez is lesz a menü :) köszi.

3.Háát az nem semmi.Majd egyszer énis bevetem talán.Addig megtanulok főzni.

2011. ápr. 2. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami tésztaétel legyen. Pl. bolognai, milánói.
2011. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Olasz tészták és úgy általában véve a tészták elég egyszerűek. :D Mondjuk most valami olyat tudnék elképzelni, hogy spagettitészta, sonka, oregánó, sajtszósszal jól nyakonöntve (a teszkós carbonara por olcsó és egész jó), tepsibe egyengeted, szórsz rá sajtot és kicsit összesütöd. Nem bonyolult, de finom. Tehetsz bele mindenfélét ízlés szerint, ha a hawaii pizzát szereti, csinálhatod paradicsomos szósszal és ananásszal, de kb minden tészta jó sajttal és megsütve, a pasik is szeretik. :D
2011. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Semmit sem kötelező csinálnod, ha nincs hozzá kedved, ha ez nem fekszik az úrfinak akkor főzzön magának amit akar!
2011. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Amúgymeg egy krumplistésztával szerintem elboldogulsz, csak kell hozzá 3 fazék.


Egyikbe megfőzöd a sós vízbe a tésztát, rajtahagyod a levét másikba megfőzöd sós vízbe a megpucolt összedarabolt krumplit, erről leöntöd a levét, a harmadik még üres fazékba kevés zsíron megpírítasz egy kis vöröshagymát, esetleg kevés császárszalonnát is vághatsz bele, hozzádobsz 2 kiskanál pirospaprikát, aztán amikor már jól összepirult benne a hagyma akkor ráöntö d a főtt krumplit, megkavarod, majd ráöntöd levével együtt a főttésztát is.


Alárottyantasz kavarsz rajta kettőt megborsozod aztán jónapot.

2011. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

rakott krumplit, azt nem tudod elrontani.jóféle kolbásszal, tejföllel jó szaftosan biztosan ízleni fog neki.ha egy kis karikára vágott hagymát is szórsz a sorok közé, még finomabb lesz.

valami savanyúságot is adj mellé.

2011. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Isabella95 válasza:
100%

Darálthúsból csinálsz egy pörköltet amibe raksz reszelt sárgarépát is, csinálsz krumlipürét aztán fogsz egy jénai tálat és alulra krumlipüré aztán rá a pöri és megint krumplipüré rá sok sok reszelt sajt és be a sütőbe


A nevét nem tudom, mi stonhenge pitének hívjuk és nagyon finom érdemes megpróbálni! :)

2011. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!