Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leégett a pörkölt. Szenesre....

Leégett a pörkölt. Szenesre. Volt már nektek is komolyabb konyhai bakitok?

Figyelt kérdés

Este fél 11-kor végeztünk a konyhában, közben rotyogott a pörkölt. Én le akartam zárni,mondván,majd holnap befejezzük, de párom azt mondta, még rottyant rajta egyet, és lezárja. Csak közben elaludt...

Hajnalban káromkodásra és csiszatolásra ébredtem. Kimentem, és láttam,hogy a lábast próbálja mosni...de hiába. Az alján 1,5 cm-es szenes izé. Mondtam neki, hagyja, majd reggel elintézzük.

A pörkölt menthető részét megmentetem, a lábast 2 napig áztattam, de menthető volt (ez itt a reklám helye: zepter).

Aztán kiderült, hogy minden kollegának megvan a maga "szenes" sztorija, kinek a töltött képosztával, kinek a kocsonyával. ez a kettő eddig a dobogós. Nektek volt hasonló "élményetek"?


2011. márc. 13. 19:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tejet forraltam, és megjött a Férjem. Azt mondta, hogy most ráér, ugorjunk ki az OBI-ba lámpát venni. Hát mentünk. Mire hazaértünk már az udvar is füstben állt....
2011. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Na, akkor a jelek szerint nem vagyok egyedül. Most már mosolygok rajta, de akkor inkább vicsorogtam. :)

Mondjuk, mindegyik sztoriban van okulnivaló..pláne a forró serpenyő+víz kombinációban!


Köszönöm a tanulságos eseteket! További katasztrófamentes sütést, főzést!


Üdv!

34/L

2011. márc. 14. 19:33
 13/15 anonim ***** válasza:
81%

Otthoni minőségi lábasokhoz szokva,elkerültem albérletbe,a tulaj teszkósminőségű lábasát használtam,krumplit akartam sütni.Oda tettem az olajat,vissza mentem szgép elé,5 perc múlva plafonig ért a tűz...nagy mákom volt,előtte nap vettem páromnak tűzoltó készüléket a kocsiba...eloltottam a tüzet sikeresen,korom se lett sok


Saját lakás,költöztünk be,kevés erőm maradt,de vacsi kellett,odatettem egy tésztát,kész spagettim volt,ugyis engedett ki már a fagyasztásból.Párom már az ágyban bóbiskolt,vrta a kaját,elszunyókált,én meg hozzá bújtam,hogy a tésztának még kell 5 perc...nagyon büdösre ébredtünk,másfél órát szenesedett a tészta...lábas kukásba ment,lekopott az összes teflonos része...még a fakanál is beleszenesedett


anyám is alkotott...odatette a csirkecombot töltve a sütőbe,majd elment boltba...de közben eszébe jutott hogy még posta,bank,egyéb,a vacsorából nem lett semmi,szerencsére automatikusan kikapcsol a gázunk ha tüzet érzékel,a régi felrobbant volna...ez csak meggyulladt,égett egy darabig majd bealudt

2011. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen sütihez készítettem csokimázt. Könyvből vettem a receptet, dobálom össze a hozzávalókat, csoki, vaj, 6dl tejföl. Belerakom. Majd kapcsolok: 6dl tejföl?! Nem is ragozom tovább a csokistejföl nem annyira finom. Következő mázhoz (az előző kukában végezte) olvasztok csokit gőz fölött. Addig-addig pepecseltem, hogy nagyon kihűlt, de nem volt kedvem újraforralni a vizet, gondoltam semmi baja nem lesz, ha egy pillanatra ráteszem a gázra. Ősrobbanás. Üvegtál elemi részeire robbant, a csoki a plafontól a padlóig beterítette a konyhát. S persze nagyon kedvesen leragasztott az üvegszilánkokat. (A harmadik máz már rákerült a sütire :D)


Bátyám: Kukoricát akart főzni éjszaka, fel is rakta, elaludt. Éjszaka megyek ki, istentelen füst , kis szeneshurkák, a lábost egyből ki is dobtuk.

2011. márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 ildike87 ***** válasza:
Kedves 10-es válaszoló! Talán egy új cumisüveg még nem akkora baj, de gondolom, a baki azért még kellemetlen volt.
2017. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!