Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leégett a pörkölt. Szenesre....

Leégett a pörkölt. Szenesre. Volt már nektek is komolyabb konyhai bakitok?

Figyelt kérdés

Este fél 11-kor végeztünk a konyhában, közben rotyogott a pörkölt. Én le akartam zárni,mondván,majd holnap befejezzük, de párom azt mondta, még rottyant rajta egyet, és lezárja. Csak közben elaludt...

Hajnalban káromkodásra és csiszatolásra ébredtem. Kimentem, és láttam,hogy a lábast próbálja mosni...de hiába. Az alján 1,5 cm-es szenes izé. Mondtam neki, hagyja, majd reggel elintézzük.

A pörkölt menthető részét megmentetem, a lábast 2 napig áztattam, de menthető volt (ez itt a reklám helye: zepter).

Aztán kiderült, hogy minden kollegának megvan a maga "szenes" sztorija, kinek a töltött képosztával, kinek a kocsonyával. ez a kettő eddig a dobogós. Nektek volt hasonló "élményetek"?


2011. márc. 13. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer a pulykacombot égettem oda, de leszedtem róla az égett részt, és állítólag isteni finom lett. A keresztfiam meg is jegyezte az anyjának, aki tudvalevőleg nagyon jól főz, hogy: anya te nem tudsz ilyen finom sülthúst csinálni.
2011. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, igen:))) bár az én történetem 100 éves, mert lassan és is de leírom.

ifiasszony koromban főztem én is pörköltet vacsorára, jénaiban.(akkor a jénai nagyon menő volt ).

közben tévéztünk, és jött az "Angyal kaladjai"... szóval végignéztem, amikor eszebe jutott jesszus a pörkölt.még annyira nem is volt büdös, de én tudatlan, a szenesedő

pörköltet gyorsan belettem a fürdőkádba.

na akkor jött az ősrobbanás, és a szenes pörkölt üvegszilánkokkal együtt röpült szanaszét.

a szag elviselhetetlen volt, napokig szellőztettünk, de

nagyon sokáig putriszag volt.

szerintem egyszer legalább mindenki szénné éget valamit, hogy vénségére legyen mire emlékezni:)))

remélem lesznek jó történetek.

üdv.

2011. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálam a borsófőzeléknek szánt borsó égett le.

Babát várok és nagyon elfáradtam, gondoltam, amíg megfő a borsó, picit eldőlök, nem alszom, csak fekszem. Éreztem a borsóillatot, de mire észbekaptam, hogy már több, mint illat, rohantam, elfőtt a víz, egészen szenesedésig leégett.

Persze, kukába került a kaja, a lábost két napig áztattam és sikáltam, de megmentettem. :)

Ehhez hasonló konyhai baleseteim még kezdő koromban sem voltak, bár akkor inkább szétfőztem a dolgokat, jó pépes lett a paprikás krumpli vagy szétfőtt a tészta. :)

2011. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Még 15 éves voltam, mikor krumplit akartam sütni, aztán valahogy a gép elé keveredtem közben és ott is ragadtam (pedig nem vagyok nagy számítógépes). Az olaj közben kigyulladt a konyhában, de én nem vettem észre. Mikor megjött anyum, gyorsan kivitte az udvarba és eloltotta, mikor bejött a szobámba letolni, akkor vettem észre, hogy milyen füst jön be... :D A serpenyő menthetetlen volt.

Na mindegy, tanultam belőle. Akkoriban nem sütöttem főztem. Most sokat, és mindig jól sikerült, nem bakiztam, kicsit sem :) - Jah, most 23 éves vagyok

2011. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát persze! :=) Odatettem a pörkölt alá való hagymát dinsztelni, amikor csengetett a szomszédasszony. Jó sokáig fecsegtünk a kapuban, aztán bejöttem a házba és frászt kaptam, feketére égett a hagyma, embertelen szagok terjengtek mindenhol, nem győztem szellőztetni. Azóta, ha főzés közben csengetnek, azonnal lezárom a gázt :=)


Egy másik szomszédunk nem volt ilyen szerencsés: palacsintát sütött, ugyanígy szólt a csengő, kiment és megfeledkezett a serpenyőkről. Mire visszaért, az olaj kigyulladt, ő pedig ijedtében meggondolatlanul a mosogatóba rakta és hideg vizet engedett rá. Ősrobbanás! A jobb karja végig megégett, az arcán szerencsére csak néhány hólyag nőtt, amik nyom nélkül elmúltak, de a karján a mai napig ott vannak a hegek.

2011. márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 doboszoli ***** válasza:
75%

Szintén tóparton történt,(hol, máshol?), ugyan nem én voltam az "elkövető", de a szenvedők között ott voltam.

Barátunk, kecske sütésre vállalkozott, nyárson. Ez ugye, elég macerás, odafigyelést igénylő művelet, és ismerve a koma alkoholhoz való nagyon pozitív hozzáállását, próbáltam meggyőzni a társaságot, hogy dobjuk a húst hagymás zsírra, legyen pörkölt, "oszt' jó napot!". Lehurrogtak.

Vacsorára volt szánva, a szerencsétlen gödölye.

Barátunk, meglepően józanul került elő este fél kilenc felé(akkor már több napja kint éltünk), és tudományosan hozzálátott a faszenes sütéshez.Éjjel egy óra felé, már többen türelmetlenkedtek, lévén meglehetősen éhesek.

A sütőmester közölte, hogy még egy rakat faszén, és kész.

Látott is a halőrháznál egy bontott zsákot, elballag érte.

Meghozta, ráborította, mi vártuk az eredményt.

Az, hogy melyik állat tett a faszén közé dorogi brikettet, napokig nyomoztuk, de nem derült ki. Sütő barát közölte negyed háromkor, hogy elő lehet venni a kenyeret, szalonnát, egyéb túlélő dolgot, mert a kecske ehetetlen, füstös-kormos lett.

Mint írtam, nem én követtem el, de ugyanígy én is benéztem volna...

2011. márc. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hagymás tört babot akartam készíteni. Felraktam főni, közben lejárt a mosógép. Igaz már javában főtt a bab. Nos jó idő lévén, vittem a ruhákat teregetni az udvarra. Miközben teregettem, a szomszéd elkezdett velem beszélgetni. Annyira beszélgettünk, hogy mire észre vettem már csak a füst ömlött ki a házból és a szag. Fazékkal együtt repült a bab a kukába. Azt azért hozzá kell tennem, hogy 1 héttel azelőtt fejeződött be a lakásfelújítás! Nesze neked új festés:) Évente 1-2 alkalommal kívánja meg a férjem, de azóta is minden főzéskor eszembe jut!
2011. márc. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én keménytojást főztem:) Kicsit elfeledkeztem róla. Elfőtte a vizet, elkezdett égni, majd a tojások szétrobbantak. A fal, a csillár, minden olyan volt.... A főzőedény kuka. 2 napig vakartam a tojást a plafonról, meszelni is kellett....:( Tehát nem volt túl vicces....
2011. márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

nekem még szerencsére nem volt nagyobb bakim, de anyumnak...:D

volt, hogy a piskótát liszt nélkül csinálta, a töltött káposztából meg kihagyta a rizset:D:D

nem is lett rossz ahhoz képest..:D

2011. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs hányadik hsz vagyok, de eszembe jutott még egy eset, bár ez nem ételkatasztrófa: a kisbabámnak a cumisüvegeket mindig kifőztem. Egyszer beraktam a műanyag cumisüvegeket a lobogó vízbe, elvileg 5 perc múlva vettem volna ki, de pont akkor csörgött a telefon. A főnököm hívott, hogy sos álljak megint munkába (kb. 5 hónapos volt akkoriban a babám), elhúzódott az alkudozás, nagyon meg is ijedtem, a lényeg, hogy amikor leraktam a telefont, lerogytam a fotelba bőgni. Addig-addig keseregtem, míg az összes víz elpárolgott és a cumisüvegek beleolvadtak a lábasba, sűrű, büdös, fekete füst terjengett a konyhában. Mehettünk új cumisüvegeket venni :=)
2011. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!