Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem jött fel az élesztőm, így...

Nem jött fel az élesztőm, így igaz nem tehetem bele a fánk tésztájába?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de nem akar felfutni az élesztő, így igaz már ki kell dobnom?
2011. márc. 6. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
langyos volta víz? Raktál rá egy kis cukrot?
2011. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tettem bele cukrot, és langyos tejjel csináltam. Az élesztő teljesen beleolvadt a tejbe, pedig friss volt:-(
2011. márc. 6. 09:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha beleolvad, csomómentesre kell feloldódnia.

Az a fura, hogy nem futott fel... mi lett végül az eredmény?

Legközelebb talán próbáld meg több cukorral.

2011. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Végük kidobtam, azóta szerencsére sikerült, már kel a tészta.

Elég kezdő vagyok még ebben a témában:-(

Nem tudom,hogy lehetett-e az a gond, hogy amikor beletettem a tejbe az élesztőt, utána mikróztam, hogy hamarabb felfusson?

2011. márc. 6. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:

au :S, igen az volt a gond... az élesztőgombák nagyon érzékenyek, az ideális hőmérséklet nekik a szobahőmérséklettől max. 40°C, a mikro pedig úgy működik, hogy nagy rezgésszámmal mozgatja a részecskéket, amik így felforrósodnak, a túlzott hő pedig megöli az élesztőgombákat

máskor tényleg csak langyos (ha beledugod a tiszta, száraz ujjad még csak meg se "csípje") legyen a tej és arra is vigyázz, hogy az élesztő ne érintkezzen sóval :)

2011. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg olajjal se, mert az is gátolja.

Én a tejet szoktam mikrózni, és utána teszem bele az élesztőt meg a cukrot. 6-7 perc alatt elkezd dolgozni, akkor már jó, ha látod, hogy buborékos, sistereg.. nem kell teljesen felfutnia.

2011. márc. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezt most jól megtanultam:-)Köszönöm szépen, hogy segítettél, nagyon kedves vagy!!:-)
2011. márc. 7. 06:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!