Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 dkg élesztőm van. Tudtok...

2 dkg élesztőm van. Tudtok egyszerű receptet, amibe csak ennyi kell?

Figyelt kérdés
Sós, édes, bármi jöhet. Szeretnék valami finomat készíteni, de csak 2 dkg élesztőm van, ezt szeretném felhasználni.
2011. máj. 1. 09:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Van itthon sajt, tejföl, olajos magvak, dió, mák, túró, kakaó, lekvár, joghurt (és még biztos pár dolog ami most nem jut eszembe)tehát elég sok minden amiből sütit lehet gyártani.
2011. máj. 1. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármit csinálhatsz, ami fél kiló lisztből készül, mert ahhoz elég a 2 dkg élesztő.
2011. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Lehet belőle sajtos pogácsa (én most pont azt sütök), kakaós csiga, lekváros bukta, túrós batyu, aranygaluska, fánk, pizza, pizzás csiga, kakaós kalács stb.
2011. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tényleg! aranygaluskára nem is gondoltam, pedig az nagyon fincsi! Köszi, ez jó lesz.
2011. máj. 1. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aranygaluska tényleg isteni finom, én is nagyon szeretem. :) Én ezt a receptet szoktam használni, nagyon fincsi:

[link]

2011. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 1. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!